')
Vyhledej
Jaroměřsko > Co se děje

Ve Dvoře Králové nad Labem se začal točit studentský celovečerní film V ZAJETÍ SÍTĚ! Hned první den se točila scéna s tragickou nehodou. Podívejte se na velkou fotogalerii z natáčení.

Redakce / 3.06.2019, Aktualizováno
První natáčecí den se natáčela u královédvorského scateparku scéna s drogami, v Palackého ulici následky tragické dopravní nehody a na stejném místě v kanceláři naší redakce scény z bytu hlavního hrdiny, kterého hraje redaktor televize Prima a moderátor Josef Mádle. Večer se pak v restauraci U Slunce natáčely scény u bistra. V neděli se točilo na Slovanech, u lázní a na dalších místech.
 

FOTOGALERIE - Ve Dvoře Králové nad Labem se začal točit studentský celovečerní film V ZAJETÍ SÍTĚ! Hned první den se točila scéna s tragickou nehodou. Podívejte se na velkou fotogalerii z natáčení.

Autory nápadu na natočení celovečerního studentského filmu jsou dva ze studentů oboru Multimediální tvorba střední školy v Hradci Králové. Vznikl, když přemýšleli o tom, kde budou provádět svou povinnou měsíční odbornou praxi. A protože chtěli mít tuto praxi co nejvíce v oboru, který studují, rozhodli se, že náplní praxe bude právě natočení celovečerního hraného filmu.

filmu pomáhají organizace a firmyRecordJung, Steak restaurace U Slunce, pohřební služba Kňourek, půjčovna filmové techniky Videokameraman, bezpečnostní a zdravotní služby SAFRES, za trpělivost a toleranci děkujeme městu Dvůr Králové nad Labem a Městská policie Dvůr Králové, za zapůjčení prostor děkujeme Městské nemocniciDomovu Mládeže SŠIS a společnosti LUKAS TRADE, která umožnila natáčení na Slovanech.


Jako námět pro natočení filmu si vybrali aktuální téma anonymity sociálních sítí. Druhým nosným tématem filmu je nebezpečí práce investigativního novináře. Spojením těchto témat pak vznikl z námětu scénář s pracovním názvem V ZAJETÍ SÍTĚ, a to pod vedením absolventa JAMU, divadelního lektora a režiséra Dominika Macháčka z Náchoda.

Chcete se zapojit do filmu?Filmaři stále hledají tyto lokace:
- byt redaktorky Hanky
- pokoj mladé studentky

- kancelář banky
Dále:
- kompars s fotoaparáty (novináři) 
- kompars do malých rolí
- kosmetička

Sledujte zejména Facebokoovou stránku
V ZAJETÍ SÍTĚ, kam se budou psát podrobnosti o natáčení. 
Některé další věci jsou předjednané, ale ještě ne zcela potvrzené.

Jak se postupně tvořil scénář, začal projekt zajímat stále více studentů a zrodil se tak unikátní produkční tým sestavený z více než 20ti studentů již zmiňovaného oboru Multimediální tvorby, a to napříč všemi ročníky.

Projektu se po producentské stránce ujal Roman Florian, učitel odborných předmětů oboru, který vlastní produkční a televizní firmu Film production, provozuje internetovou televizi TV Náchodsko a spolupracuje s internetovou televizí v Podkrkonoší - Zvičina TV. Jako místo pro natáčení si studenti vybrali lokace právě ve Dvoře Králové nad Labem.

Hlavní role se ujal televizní redaktor, moderátor a herec Josef Mádle, který ze Dvora Králové pochází. Hlavní dívčí postavu investigativní novinářky si zahraje redaktorka TV Náchodska a ZvičinaTV Romana Jungová. Malou roli přislíbila i populární herečka Pavla Tomicová. Ve filmu samozřejmě hrají i studenti školy a pevně věříme, že se zapojí i řada obyvatel města.

Film bude produkčně vznikat v průběhu měsíce června. Postprodukce je pak plánována na léto a už v říjnu se pak mohou diváci těšit na uvedení do kin. Předpremiéra se bude konat jak jinak než ve městě, kde film vzniká, tedy ve Dvoře Králové nad Labem. Premiéra je pak plánována do města, kde střední škola, ze které studenti jsou, sídlí. Tedy do Hradce Králové.

Vzhledem k tomu, že se jedná o studentský film, je rozpočet prakticky nulový a každý se podílí na realizaci jen prostředky jemu možnými, tedy především volným časem pro natáčení.

Pokud máte chuť zkusit si atmosféru tvorby takového filmu a čas pomoc tvůrcům s castingem, pište na romanflorian@seznam.cz.


Roman Florián

 

Související články
Premiéra filmu V Zajetí sítě zamotala divákům ve Dvoře Králové hlavy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2820x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
30.11.2019 14:00 - 30.11.2019 18:30
Mikulášská besídka
1.12.2019 14:30 - 1.12.2019 18:30
ADVENTNÍ NEDĚLE V DUBENCI
22.02.2020 20:00 - 23.02.2020 03:00
Dubenecký Obecní ples 2020