Vyhledej
Nejčtenější články
Jaroměřsko > Co se děje > společenské akce

Tátové čtou dětem - výsledky kampaně na podporu čtení

Redakce, Knihovna Slavoj / 16.01.2015, Dvůr Králové nad Labem
Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) a Liga otevřených mužů (LOM) v lednu zahájily společnou kampaň na podporu čtení „Tátové čtou dětem“. Kampaň vyvrcholila během Března – měsíce čtenářů, kdy knihovny tradičně oceňují své nejlepší čtenáře. Letos se oceněnými stali tátové.Součástí kampaně pro rok 2015 jsou i knižní záložky s Milanem Cajsem z kapely s příznačným názvem „TataBojs“. Záložky vydal SKIP ve spolupráci s Ligou otevřených mužů.

Záložka obsahuje 7 zpráv pro táty, kteří chtějí číst dětem. Výsledky výzkumů ukazují, že více než polovině dotázaných dětí čte nejčastěji knížku jejich maminka (58 %), na druhém místě byla jmenována babička (19 %) a jako čtoucího tatínka označilo pouze 16% z dotazovaných dětí. Na druhé straně platí, že děti, kterým četli tátové, mají velmi pozitivní vztah ke čtení. Čtením se svým dětem přibližujeme a tátové by tak měli této příležitosti využívat mnohem častěji.

V Městské knihovně Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem jsme apelovali převážně na děti, aby nominovaly svého tatínka, se kterým společně prožívají prostřednictvím knížek nejedno dobrodružství. K vyhodnocení jsme obdrželi celkem 49 obrázků - nominací ze ZŠ Schulzovy sady, ZŠ Podharť, ZŠ Strž, ZŠ 5. května a z Léčebny zrakových vad a 2 slovní nominace. Za všechny moc děkujeme. Slavnostní vyhlášení a předání cen se uskutečnilo v sálku knihovny ve čtvrtek 12. března v 16.00 hodin, na akci Tátové čtou dětem, maminkám vstup povolen.

Titul Táta čtenář byl udělen třem nominovaným. Za slovní nominace byl oceněn Dušan Kubica, který předčítá své dceři Anetce a pan Mitiska, který své tříleté dcerce nejen procítěně předčítá, ale také vypráví pohádkové příběhy dcerkou nazvané „pohádky z pusy“. Z obrázkových nominací jsme vylosovali titul Táta čtenář tak obdržel Radek Spatzier nominovaný dcerou Adélkou z 1. B ZŠ Schulzovy sady.Všechny obdržené nominace jsou vystaveny v oddělení pro děti.

Mgr. Marta Staníková, MěK Slavoj

Související články
Krajské finále Zlatého oříšku ve Dvoře Králové vyhrály děti z Náchoda, Třebihoště a Hradce Králové
Nominujte dobrovolníky za neziskovou práci s dětmi a mládeží. Do 15. ledna 2016!
Vaše komentáře

Přečteno 570x
 
02.01.2026 - V sobotu 3. ledna mezi 9:00 a 13:00 je zakázán vstup do Braunova betléma zakázán kvůli nahlášené honitbě.
21.10.2025 - Zákaz prodeje v provozovnách s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních platí pro nadcházející svátek - 28. října. Počítejte s tím.

Kalendář akcí
4.02.2026 15:45 - 27.02.2026 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku
5.02.2026 15:15 - 26.02.2026 16:15
Chůze s trekovými holemi
7.02.2026 09:00 - 7.02.2026 12:00
Dílna na výrobu masopustních masek
14.02.2026 09:00 - 14.02.2026 16:00
Josefovský Masopust 2026