Vyhledej
Jaroměřsko > Co se děje > společenské akce

Přečtené knihy hledají nové majitele, bazar knih se přesouvá na jaro

Redakce / 9.11.2020, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Nouzové stavy a omezené kulturní možnosti jsou nejlepší dobou pro četbu knih. Jenže ani police knihoven nejsou nafukovací. Není tak divu, že jste se na nás obraceli s tím, jestli se bude konat listopadový Bazar knih, kde lze knihy prodat či darovat.
 

V sobotu 7. listopadu 2020 se měl konat další ročník Bazaru knih, který měl nejen u čtenářů knih před rokem velký ohlas. Letos měl být doplněný bazarem komiksů a deskových her. Bohužel aktuální situace nám tyto plány zhatila. 

Možnosti knihobudky

Z vašich reakcí víme, že v rámci koronavirových čistek většina z vás uvolnila police knihoven novým knížkám i hrám a čekali jste na tento bazar s tím, že jim dáte šanci na nového majitele. Ptáte se nás na možnosti využít k těmo účelům police První dvorské knihobudky, která je umístěna nad schody lehkoatletického stadionu (bývalá pokladna). Bohužel její kapacita je vhodná pro umístění jednotek publikací. Pro krabice plné knih je skutečně ideální bazar.

Bazar knih na jaře 2021

Vzhledem k současné situaci jsme se domluvili s paní ředitelkou královédvorského gymnázia, že se pokusíme akci přesunout na jarní termín. Budeme doufat, že v novém termínu - 20. března 2021 - se sejdeme v obležení knih a her v prostorách dvorského gymnázia. Těšit se můžete opět i na zajímavé přednášky a deskohraní.

Čtení u knihobudky

Bazar knih je součástí našeho projektu Čtení u knihobudky, který byl podpořen městem v rámci veřejně prospěšných aktivit. Tímto připomínáme samotnou akci Čtení u knihobudky, která probíhala u výše zmíněné knihobudky v pondělí odpoledne - pokud to dovolila situace. Díky finanční podpoře města jsme pořídili sezení na tomto krásném místě i pro náhodné kolemjdoucí, kteří tak objevili nové místo pro čtení i relaxaci přímo v centru města. V příštím roce plánujeme i v této aktivitě pokračovat. 

Pokud byste rádi pomocí této akce poukázali na další veřejný venkovní prostor, který by mohl sloužit pro odpočinek či setkávání, ozvěte se na spolekprodvorek@gmail.com.

Kateřina Sekyrková

Spolek pro Dvorek - inkubátor komunit

Projekt Čtení u knihobudky byl podpořen městem Dvůr Králové Další články Spolek pro Dvorek

 

Související články
Autorka bestsellerů Kateřina Dubská bude hostem Bazaru kabelek a knih
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 313x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


E-mail:

Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí