Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Co se děje > společenské akce

Klub kaktusářů Dvůr Králové vás zve na tradiční Otevírání sezóny 2018 v Penzionu Za Vodou

Redakce / 4.05.2018
V termínu 11. - 13. května 2018, již potřiadvacátě v pořadí, se uskuteční tradiční mezinárodní setkání příznivců pěstování kaktusů, sukulentů a dalších exotických rostlin, OTEVÍRÁNÍ SEZÓNY 2018. Celá akce se koná díky dobrovolnické práci jednotlivých členů dvorského Klubu kaktusářů a s finančním přispěním města Dvůr Králové nad Labem.
 

Sympozium je největší jarní akcí svého druhu v České republice a jednou z největších v Evropě a každoročně se na ní sejdou stovky příznivců pichlavé a jiné krásy z celé České republiky a dalších evropských států.

OTEVÍRÁNÍ SEZÓNY 2018 začíná 11.května pátečním neformálním posezením od cca 18 hod v penzionu Za Vodou, kde se postupně sjíždí návštěvníci a za zvuků hudby a při dobrém jídle a pití si vypráví jak zážitky z cest po světe, tak i pěstitelské rady a zážitky ze života.

Hlavní program pro širokou veřejnost se odehrává v sobotu 12. května 2018 od 8 hodin v příjemném prostředí Penzionu Za Vodou v Poděbradově ulici  ve Dvoře Králové nad Labem. Od rána probíhá prodej přebytku výpěstků mnoha desítek pěstitelů a každý návštěvník, ať úplný začátečník nebo odborník na slovo vzatý, si zde najde svůj repertoár rostlin. K prodeji jsou zde ať kaktusy, listové sukulenty (agáve, aloe, euphorbie apod), tak i další rostliny připomínající sloní nohu a další exotické divy přírody. Součástí prodeje je i drobný prodej potřeb pro pěstitele.

Další část programu, série 4-5 poutavých přednášek, probíhá cca od 13:30 hod v přednáškovém salonku taktéž v Penzionu Za Vodou. Prezentují se zde zejména poutavé fotografie rostlin a jejich životního prostředí z cest po celém světě.    

Po celý den je možno se zde občerstvit jak klasickou nabídkou jídel, tak i grilovanými dobrotami. Celá akce se koná v přátelském duchu ve velice příjemném prostředí Penzionu Za Vodou a vstupné na celý den je symbolických 20 Kč.

Těšíme se na Vaši návštěvu, všichni jste zváni !!!

Za Klub kaktusářů Dvůr Králové, z.s.
Ondřej Mikeš – předseda spolku
Tel.: 724 095 081
Web: www.kaktusy-dk.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 211x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
13.03.2019 - Zápsi o jaroměřských základních škol proběhne 2. a 3. dubna 2019.

Kalendář akcí