')
Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Co se děje > přednášky a školení

Jedna z největších evropských akcí pro KAKTUSÁŘE se koná ve Dvoře Králové!

Redakce / 10.05.2017, Dvůr Králové nad Labem
V termínu 19. - 20. května 2017 se již po dvaadvacátě uskuteční tradiční mezinárodní setkání příznivců pěstování kaktusů, sukulentů a dalších exotických rostlin zvané OTEVÍRÁNÍ SEZÓNY 2017. Sympozium je největší jarní akcí svého druhu v České republice a jednou z největších v Evropě. Každoročně se na ní sejdou stovky příznivců pichlavé a jiné krásy od nás a dalších evropských států.
 

OTEVÍRÁNÍ SEZÓNY 2017 se koná v příjemném prostředí Penzionu Za Vodou v Poděbradově ulici ve Dvoře Králové nad Labem. V pátek se postupně sjíždí návštěvníci z celé ČR i Evropy a probíhá řada neformálním setkání a posezení.

Výstava a prodej 

Hlavní program pro širokou veřejnost se odehrává v sobotu 20. května 2017 od 8 hodin. Od rána probíhá prodej přebytku výpěstků mnoha desítek pěstitelů a každý návštěvník, ať úplný začátečník nebo odborník na slovo vzatý, si zde najde svůj repertoár rostlin. K prohlédnutí, či prodeji jsou zde kaktusy, listové sukulenty (agáve, aloe, euphorbie apod), tak i další rostliny připomínající sloní nohu a další exotické divy přírody. Součástí akce je i drobný prodej potřeb pro pěstitele.
Klub kaktusářů Dvůr Králové n. L.Patří mezi největší kaktusářské kluby ČR. V současné době má 129 členů z celé České republiky. Každý rok pořádá mezinárodní setkání kaktusářů "Otevírání sezóny" a výstavu kaktusů a sukulentů "SAFARI" v zoologické zahradě ve Dvoře Králové n. L. Tamtéž od května do září provozuje prodejní stánek s kaktusy, sukulenty a masožravými rostlinami, kde se prodávají přebytky členů. Z výtěžku se financují aktivity klubu, jako jsou přednášky, zájezdy a exkurze. 
Klub byl založen 11. listopadu 1968. Na ustavující schůzce se sešlo 27 zájemců o kaktusy. Více o historii klubu ZDE

Přednášky

Další část programu, série 4 - 5 poutavých přednášek, probíhá cca od 13:30 hod v přednáškovém salonku taktéž v Penzionu Za Vodou. Prezentují se zde zejména fotografie rostlin a jejich přirozeného životního prostředí z cest po celém světě a odborné znalosti zkušených kaktusářů.

Občerstvení a vstupné 

Po celý den je možno se zde občerstvit jak klasickou nabídkou jídel, tak i grilovanými dobrotami. Celá akce se koná v přátelském duchu ve velice příjemném prostředí Penzionu Za Vodou a vstupné na celý den je symbolických 20 Kč
Celá akce se koná díky dobrovolnické práci členů dvorského Klubu kaktusářů a s finančním přispěním města Dvůr Králové nad Labem.

Těšíme se na Vaši návštěvu !

Ondřej Mikeš – předseda spolku
Klub kaktusářů Dvůr Králové, z.s.
Tel.: 724 095 081
Web: www.kaktusy-dk.cz
Mail: mikeso/@/seznam.cz


FOTOGALERIE - Jedna z největších evropských akcí pro KAKTUSÁŘE se koná ve Dvoře Králové!

 

Související články
Dvorští kaktusáři otevírají sezonu 2019 (11. května 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1305x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí