Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Co se děje > plesy

Tradiční plesy a bály se v Rožnově konaly i bez funkční místní hospody

Redakce / 19.03.2018, Rožnov - Jaroměřsko
Tak jako v předchozích letech, tak i v zimních měsících tohoto roku byly v místní sokolovně uspořádány místními spolky tradiční plesy a bály.
 

FOTOGALERIE - Plesy v obci Rožnov na jaře 2018

O první ples se v polovině ledna postaralo myslivecké sdružení Dolina Rožnov-Hustířany, uspořádáním svého Mysliveckého plesu. Jedná se o každoročně nejnavštěvovanější ples pořádaný v naší obci. Za návštěvností stojí především atraktivnost plesu, která je získána nejen výzdobou, ale i pestrou tombolou, kvalitním hudebním doprovodem či nabídkou zvěřinového menu v přilehlé restauraci. O doprovod k tanci na tomto plese se již několik let úspěšně stará opočenská skupina Dynamic.

Počátkem února pak svůj ples také uspořádal místní sbor dobrovolných hasičů. I přes pokles návštěvníků v předchozích letech se po delší době návštěvnost Hasičského plesu mírně zvedla a letos se tak podařilo zaplnit téměř všechna připravená místa v sálu sokolovny. K tanci již několik let doprovází hudební skupina X-Band. Pořadatelé se snaží ples zatraktivnit alespoň bohatou tombolou či tradičním prodejem zákusků. Letos se podařilo zajistit kvalitní cateringovou společnost, která zabezpečila občerstvení nejen na sále, ale především i v místní restauraci, kde bylo možné si vybrat z několika výborných jídel. Spokojenost pak byla nejen na straně pořadatele, ale podle ohlasů i na straně návštěvníků.

Letošní plesovou sezonu uzavřeli opět místní dobrovolní hasiči, kteří uspořádali 2. března tradiční Maškarní bál. Bohužel se letos potvrdil nižší zájem o tento bál, a tak stejně jako loni, byla i letos účast velmi malá, i když možná trochu i ovlivněná chřipkovou epidemií řádící v posledních dnech nejen v našem kraji. I přes nízkou účast však zábava probíhala až do naplánovaného konce. Vzhledem k nízké účasti a počtu zamaskovaných tanečníků pak mohly být oceněny nejen všechny masky, ale i ve slosování vstupenek vyšla téměř na každého nějaká cena. O doprovod na Maškarním bále se pak postarala skupina MP2.

Úplně poslední akcí plesové sezony byl Dětský maškarní karneval, který za podpory obce uspořádali dobrovolní hasiči. Dětský karneval proběhl v odpoledních hodinách v neděli 4. března. Pro děti byly připraveny různé soutěžní a zábavné hry a pro každého pak i menší balíček se sladkostmi a jinými dobrotami. Děti se mohly vydovádět nejen za doprovodu reprodukované hudby, ale i při zmíněných hrách a soutěžích. Sál byl téměř zaplněn přibližně 60 dětmi oděných v různých kostýmech, maskách či převlecích a jejich doprovodem.

Vzhledem k tomu, že v současné době nemá obec stálého provozovatele místního pohostinství, museli se všichni pořadatelé s touto absencí vyrovnat a zajistit si na své plesy či bály vlastní občerstvení a obsluhu. Ne vždy to bylo jednoduché, ale nakonec se všem zadařilo. 

Tímto bychom také chtěli jménem všech pořadatelů poděkovat všem návštěvníkům a rádi bychom nejen je, ale i ostatní hosty z okolí, přivítali příští rok v další plesové sezoně, případně pak během roku i na jiných kulturních či sportovních událostech a akcích v naší obci.

Autor: Filip Andrejs
Foto: Jan Pišta, Filip Andrejs

 

Související články
Návrh nového znaku a vlajky obce Rožnov - výzva pro občany

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 61x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí