Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Co se děje > kino

Ve Dvoře Králové se budou filmy promítat ve všední den i odpoledne

Redakce / 30.01.2020, Dvůr Králové nad Labem
S novinkou hodnou velkých multiplexů přišlo kino ve Dvoře Králové nad Labem: jednou měsíčně bude promítat film od 14 hodin za zvýhodněnou cenu 60 Kč.
 

V roce 2012 se dočkalo kino Svět ve Dvoře Králové digitalizace. Za posledních téměř 8 let díky této investici v něm zažili nejen obyvatelé Královédvorska premiéry filmů, živá vysílání ze sportovních, hudebních i divadelních akcí. Díky digitalizaci mají návštěvníci možnost vidět filmy na velkém plátně těsně po premiéře stejně jako v multikinech. Nečeká se, až dorazí filmové kotouče poštou. A ačkoliv byli tací, kteří předpovídali konec malých kin v době, kdy každý má doma počítač a TV s téměř nekončeným množstvím programů, návštěvnost kina Svět ve Dvoře Králové se od roku 2013 zdvojnásobila!

Statistiky návštěvnosti

Počet představení za rok se konstantně drží už několik let okolo 300. V roce 2019 to bylo dokonce 329 představení. 

Jedno představení v kině průměrně zhlédne 60 lidí, celkem za celý loňský rok to bylo přesně 19807: to je téměř dvojnásobek celkové návštěvnosti v kině Svět za rok 2013. 

Mezi 10 nejnavštěvovanějších filmů v kině Svět za rok 2019 patří v 5 případech české filmy, na druhém místě se však stále držel film Bohemann Rhapsody, který si však svoji plnou premiéru užil ve Dvoře Králové již v roce 2018. Dvorská čísla tak kopírují celorepublikový trend, kdy v roce 2019 českým kinům vládl český snímek Ženy v běhu a v roce 2018 Bohemian Rhapsody. 

Dobrou zprávou je, že si stále cestu do kina najdou i děti: do žebříčku top 10 patřily ve Dvoře Králové i 3 pohádky.


Novinky - odpolední kino ve všední den

Každou třetí středu v měsíci, počínaje únorem 2020, se v kině Svět chystá odpolední projekce filmů za zvýhodněné ceny - jednotné vstupné ve výši 60 Kč. Dle slov Jany Kubcové - ředitelky MKZ Hankův dům, pod které kino spadá, se tak vychází vstříc lidem, kteří tráví raději večer v klidu svého domova a naopak odpoledne mají prostor na návštěvu kina. Nejedná se jen o seniory, ale například i o lidi, kteří pracují na směny. Odpolední poobědová projekce je obvyklá ve všední dny například v multiplexech, ovšem za vyšší cenu, než nabízí dvorské kino (60 Kč). 

Prvním odpoledním filmem bude 19. února 2020 od 14:00 hod. film Poslední aristokratka. Následují další filmy, které měly v roce 2019 premiéru a patřily mezi nejnavštěvovanější v kině Svět.
Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb kino Svět, NKR, kinomaniak.cz


 

Související články
Kino Svět promítalo celý víkend. Březnový pátek a sobota patřili filmovým festivalům - Zlatému Slunci a Juniorfilmu.
Digitalizace kina Svět ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 989x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí