Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Co se děje > kino

V kině Svět se budou promítat dokumenty královédvorských žáků

Redakce / 23.03.2017, Dvůr Králové nad Labem
V pátek 24. a v sobotu 25. března se koná v kině Svět Královédvorský filmový festival. Tradiční přehlídku filmů - Juniorfilm - letos okoření i dva nesoutěžní příspěvky - dokumenty, které natočili žáci ZŠ Strž a ZŠ 5. května o místních osobnostech.
 

Dokumenty budou ke zhlédnutí v pátek odpoledne v rámci celostátní přehlídky filmů mladých autorů - soutěže Juniorfilm - memoriál Jiřího Beneše, který začíná v 16 hod. 
Žáci 5. a 6. tříd z královédvorské ZŠ Strž a ZŠ 5. května si mezi místními osobnostmi vybrali do dokumentu paní Dobrorukovou, Robkovou, Lucii Sýkorovou a pana Šturma. Jedná o sociální dokumenty, které natočili pod vedením dramaturgyně Kateřiny Jonášové a režiséra Standy Adámka, ale všechno děti vymyslely samy. Tento projekt v rámci Extratřídy společnosti EDUin byl financovaný Nadací Karla Janečka. 

Na tuto premiéru dvorských filmů naváže setkání s hostem Juniorfilmu Patricií Solaříkovou. Toto „Setkání před oponou" uvede režisér Tomáš Magnusek, který soutěž podporuje již od samého počátku. Mladou sympatickou herečku Patricii Solaříkovou znáte ze seriálů Ranč U Zelené sedmy a Ulice.

Dvoráci však budou mít své zastoupení i v soutěžní části - do projekčního pátečního bloku Juniorfilmu je zařazen jeden z filmů, který vznikl příměstském Animačním táboře DDM Jednička v loňském roce. 

V pátek odpoledne také proběhne v rámci Královédvorského filmového festivalu také série workshopů v aule SŠIS na nábřeží J. Wokera. 

Juniorfilm

JUNIORFILM - memoriál Jiřího Beneše - je celostátní (s mezinárodní účastí) soutěžní přehlídkou filmů mladých autorů – dětí a mládeže do 18 let, tvůrčích kolektivů do 18 let a dospělých s tvorbou pro děti nebo o dětech.
Soutěže se mohou zúčastnit pouze amatérští filmaři.

Kateřina Sekyrková


 

Související články
Mladí filmařští amatéři se sjedou do Dvora Králové 24. a 25. března do kina Svět
Lákavé workshopy na Královédvorském filmovém festivalu (24. března 15:30-17 hod)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 681x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí