Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Co se děje > hudba

PRÁVĚ VYSÍLÁME ŽIVĚ! Zvičina music party každou středu - Trifid FUNK, ELECTRONIK, JAZZ, BREAK

Redakce / 18.11.2020, Aktualizováno
JEDEME ŽIVĚ VEN! Vychutnejme si společně živé hudební streamy ZVICINA MUSIC PARTY. Po 4 středeční večery nám zahraje DJ Trifid. Postupně představí různé hudební styly - A to nejen muzikou samotnou, ale i slovem a obrazem. První večer bude na téma FUNK. Další středy pak Elektronik, Jazz a Break.
 

Jak bude Stream probíhat

Začneme vysílat souběžně na Facebooku ZvičinaTV a na Youtube kanálu ZvičinaTV. Protože však FB má horší kvalitu zvuku a také hrozí, že FB stream vypne, tak celý pořad pojede na Youtube kanálu. Přenos samozřejmě vložíme i na tyto webové stránky. Vysílá se z domácího studia DJ Trifida přes OBS Studio. Po technické stránce se o přenos stará Petr Kallen. Zejména zajistil možnost vysílat najednou na více platforem, což v budoucnu využijeme ještě více.

První stream - Trifid FUNK - 18. listopadu
1 - James Brown a podstata funku. Bootsy Collins +trocha historie

2 - George Clinton Parliament Funcadelic. (P Funk) + rarity

3 - Boogie Hiphop a další vlivy

4 - Český funk Roman Holý J.A.R. + Monkey Buisness a další

5 - Cca 30 min novodobého funku A Skillz, Krafty Kuts, Kraak & Smaak, Featurecast a další

Záznam streamu

Je možné že záznam bude na Youtube uchován, ale není to jisté a zcela jistě bude část písniček zcela ztlumena. Opět s ohledem na autorská práva. Hlídejte si proto časy vysílání, ať o to nepřijdete

Hraní na přání a komunikace s DJ Trifidem

Stream je koncipován jako podrobný průřez historií daného hudebního stylu, proto se vyloženě na přání hrát nebude. Pokud však někdo bude chtít něco jedinečného, co se do dané kapitolky bude hodit, třeba to zařadí :-) Vítány jsou otázky, doplnění informací a podobně. DJ bude na vaše komentáře reagovat na mikrofon, byť třeba ne ihned. A pozor - sledovat bude především Youtube komentáře, Facebook ne. 

Podpora ZVICINA MUSIC PARTY

Příprava streamu zabere jak po technické, tak programové stránce hromadu času a to nejde trvale dělat zadarmo. Prosíme proto o dobrovolné příspěvky na účet pořadatele MeOb s.r.o. - provozovatel portálu ZvičinaTV, Královédvorsko a Jaroměřsko. Číslo účtu je: 2000802352/2010, popřípadě nabízíme partnertví firmám a podnikatelům. Jsme schopni vložit poděkování, loga, či promoslajdy přímo do vysílání a spolupráci ošetřit smlouvou, či fakturací. Volejte: 732 521 835

První stream - Trifid FUNK - 18. listopadu 2020

První párty se bude věnovat FUNKu! A to od jeho počátků až po jeho vlivy na současnou muziku. Viz pravý box nahoře

Co nám o FUNK music říká wikipedia?

Funk je hudební styl vytvořený afroameričany v 60. letech 20. století. Nejznámějšími představiteli jsou James Brown, Zapp, Prince, George Clinton, Ohio Players, Joe Tex, Earth, Wind & Fire a Kool & The Gang. Největší popularitě se tento styl těšil v 70. letech 20. století, dodnes jsou funkové motivy a samply využívané v jiných hudebních žánrech, především v hip hopu a v moderním jazzu. Předchůdcem funku byl soul. Funk používá komplexnější rytmus, struktura skladby je obvykle jednodušší. Vyznačuje se čtyřčtvrtečním taktem, silnou basovou linkou, ostrou rytmickou kytarou, výraznými na rytmus orientovanými dechy, výraznými bicími, zpívanými a křičenými vokály, najdeme zde i vliv afrických tónů. Důraz se taktéž klade na taneční stránku hudby. Necháme se překvapit, co nám DJ Trifid z tohoto hudebního stylu představí!

Jan Holan

FOTOGALERIE - Zvičina music party každou středu - Trifid FUNK, ELECTRONIK, JAZZ, BREAK

 

Související články
DJ Trifid si podmanil Flédu, hrál s Erikem Truffazem, či s Kosheen
Trifid ELECTRONIC vol. 2 - pokračování streamované hudební párty

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 888x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online