Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Co se děje > hudba

Královédvorský rodák Josef Mádle přiveze do Horní Brusnice muzikálové hvězdy. Pomůžou nemocným

Redakce / 9.07.2019
Na začátek října chystá Josef Mádle v kostele sv. Mikuláše v Horní Brusnici velkou událost. Moderátor a redaktor televizního zpravodajství se rozhodl pomoci Domovu sv. Josefa, kde se léčí lidé s roztroušenou sklerózou. Pomoct jim mají hvězdy české muzikálové scény. Na koncertu filmových a muzikálových hitů nazvaný Muzikál v kostele vystoupí například Bohuš Matuš, Pavel Vítek nebo i malý Billy Elliot - vrchlabák Šimon Fikar. Josef Mádle se tak vrací k pořádání koncertů v regionu, ve kterém strávil dětství a kam se také rád stále vrací. Co konkrétně chystá, o tom se rozpovídal v následujícím rozhovoru.
 

FOTOGALERIE - Královédvorský rodák přiveze do Horní Brusnice muzikálové hvězdy. Pomůžou nemocným

Na 2. října připravujete velký charitativní koncert v kostele sv. Mikuláše v Horní Brusnici. Sám jste z Královéhradeckého kraje – takže není náhoda, že jste si pro koncert vybral právě náš region?

Náhoda to není vůbec. Bude to znít možná jako ohrané klišé, ale Královédvorsko je pro mě srdcovka, beru to stále jako můj domov. Rád se sem vracím, mám tu rodinu, přátele a cítím od místních velkou podporu. Toho si moc vážím. Když jsem se rozhodl, že po několika letech uspořádám opět koncert, Královédvorsko bylo jasnou volbou. Máme v regionu řadu krásných, zajímavých míst. Jedním z nich je kostel sv. Mikuláše v Horní Brusnici. Je to specifické místo, takže je jasné, že klasický koncert tu uspořádat nepůjde. Rozhodl jsem se tedy pro muzikálové a filmové hity, které v sobě mají příběh a k tomu dokážou vést třeba i k ponaučení.

Jak vás napadla myšlenka, uspořádat koncert, kterým chcete přispět právě Domovu sv. Josefa v Žirči?

Domov sv. Josefa má u mě obrovský obdiv. Nemocným roztroušenou sklerózou se tam věnují s obrovskou péčí. Jeďte se někdy podívat do jejich areálu, je tam nádherně. Celý kolektiv domova doslova bourá tu pomyslnou bariéru mezi lidmi se zdravotním handicapem a těmi, kteří měli to štěstí být zdraví. To je v dnešní době potřeba, protože se dost často stává, že se bojíme otočit se za lidmi, se kterými se osud nepáral. Klienti s roztroušenou sklerózou, stejně jako ostatní, potřebují péči vysoké kvality. Tu jim zajišťují profesionální a obětaví pečovatelé v Žirči a my jim alespoň formou výtěžku z koncertu chceme přispět na zvýšení komfortu zázemí.

Je složité něco takového připravit? Co vše to obnáší?

Událost na FBPřípravu velkého koncertu můžete sledovat i připojením se k události na Facebooku


Zkušenosti s organizací koncertů mám už z minulosti. Takže v tomto ohledu to mám jednodušší. Ale náročné to je, hlavně časově. Investujete do toho svůj volný čas. Ten je pro mě osobně nejcennější. A pak jsou samozřejmě nutné pevné nervy. Musíte řešit náklady, propagaci, zázemí pro umělce, různé povolení a smlouvy. Nejobtížnější je shánět sponzory. To platí i v tomto případě.

Kdy jste začali takovou akci připravovat a kolik lidí se na něčem podobném podílí?

Přípravy koncertu probíhají už od února. Od prvopočátku akci připravuji v tandemu s Jakubem Veinlichem, který má letité zkušenosti v mediální sféře a má organizační schopnosti. To je při této práci to nejdůležitější. Těch lidí se ale na přípravách podílí celá řada – nejdůležitější je vše zvládnout především v den koncertu. Odměnou nám pak jsou jak spokojení umělci, tak především diváci, kteří přespějí na dobrou věc, a my jim za odměnu chceme dát alespoň hezký zážitek.

V rámci večera vystoupí zpěváci a zpěvačky zvučných jmen – na koho se tedy mohou lidé těšit?

Musím říct, že jsem ze seznamu interpretů, kteří na koncertě vystoupí, opravdu nadšený. Jsou to přední umělci, které můžete znát z nejoblíbenějších muzikálů u nás. Pozvání přijali – Pavel Vítek, Bohuš Matuš, Michaela Gemrotová, Lukáš Randák, Tomáš Löbl, Elis Ochmanová, Markéta Poulíčková, Michaela Tomešová, Šimon Fikar a Jan Kopečný. Jde o umělce, které mohli čtenáři vidět v hlavních rolích například v muzikálech Noc na Karlštejně, Dracula, Angelika, Fantom Opery, Ples upírů, Děti ráje nebo Mamma Mia. V případě Šimona Fikara jde o české nastudování světového muzikálu Billy Elliot.  Chybět nebudou ani zpěvačky ze skupiny Diamantes, které pochází, stejně jako já, z Královédvorska.

Bylo těžké přemluvit takové hvězdy, aby vystoupili bez nároku na honorář?

Jak říkáte – všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář. To se v dnešní době moc nevidí. Já jsem moc rád, že se mi podařilo narazit na známé tváře, kterým osud druhých není lhostejný a jsou ochotní svým talentem pomoci. Řada umělců, kteří do Horní Brusnice přijedou, jsou moji přátelé a ti mi zase doporučili své ochotné kolegy. Slovo dalo slovo a navázali jsme spolupráci.

Průvodci večera budete vy a také moderátorka Velkých Zpráv televize Prima Gabriela Lašková. Už jste spolu moderovali, nebo to bude vaše premiéra?

PŘEDPRODEJ VSTUPENEKPředprodej vstupenek na MUZIKÁL V KOSTELE ZDE: https://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=hledani&sby=p&id=15881

Bude to naše premiéra! Gabča je skvělá kolegyně, profesionálka, věčně usměvavá, troufám si říct, že jsme přátelé. V práci si rozumíme, potkáváme se na akcích. Při vysílání Velkých Zpráv se společně jednou za čas potkáme i na obrazovce. Nikdy jsem se ale nepotkali při moderování akce, jako je ples, nebo takovýto koncert. Navíc vím, že Gabča v minulosti podpořila projekt, který upozorňoval na roztroušenou sklerózu. Takže to všechno bylo důvodem, proč jsem ji oslovil. Jsem rád, že mi nedala košem.

Vy sám pracujete také ve zpravodajství televize Prima, která ohlásila nedávno velkou senzaci. Zpravodajství máte vytvářet pod značkou světové televizní stanice CNN. Jak jsou daleko přípravy?

Považuji to za skvělou zprávu! Rád jsem u zrodu nových projektů. Mám štěstí, že nám vedení televize dává prostor a možnost podílet se na rozvoji televize, která patří mezi přední česká média. Takže ano, můžu říct, že přípravy jsou intenzivní. Nového zpravodajského kanálu bychom se mohli dočkat už za několik měsíců. Víc ale prozradit nemůžu, máte se ale určitě na co těšit!

Jaká témata vás ve zpravodajství baví nejvíc a kam byste to chtěl v televizi jednou dosáhnout?

Je to politika a ekonomická témata. Jsou to oblasti, které jsou pro lidi důležité. Byť dokáží člověka pořádně vytočit, je zapotřebí mít v tomto směru přehled. A kam bych to chtěl dotáhnout? To je těžké. Určitě bych rád, aby moje práce zůstala zároveň mým koníčkem a nemusel se stresovat z příchodu pracovních dnů.

Hrajete ale také v divadle, a teď prý dokonce opět i ve filmu?

Herectví je pro mě skvělé odreagování. Na jevišti se můžu vyřádit, vyzkoušet si být někým jiným. Teď aktuálně začínám zkoušet divadelní hru Škola základ života. Občas pak dostanu nabídku zahrát si ve filmu. Nedávno mě oslovili studenti z Hradce Králové, jestli bych si nezahrál v jejich připravovaném filmu V zajetí sítě.  I mně v začátcích pomáhali zkušenější a vím, jak to pro mě bylo důležité, proto jsem nabídku i přes velké pracovní vytížení přijal. Sice je to studentská tvorba, k práci ale přistupovali velmi profesionálně a pečlivě. To mě moc mile překvapilo. Natáčelo se v první polovině června ve Dvoře Králové nad Labem.

Jak jsem zmiňoval na začátku, sám pocházíte z našeho regionu, vyrůstal jste nedaleko Kuksu, kde jste také dělal průvodce. Jak často se do své domoviny máte čas vracet?

V tomto směru mám co dohánět. Když jedu do své domoviny, především za rodiči, je to pro mě jako svátek. Moc často to není. Hodně mě zaměstnává práce v Praze a pak často kvůli moderování jezdím různě po republice.  Proto jsem vždycky rád, když přijde nabídka na moderování v našem regionu.

Stíháte vůbec nějaké koníčky?

Něco málo určitě stíhám. Mým koníčkem je jízda na koni. Narazil jsem na skvělou soukromou rodinnou stáj za Prahou, kde teď pravidelně trénuji. No a pak se snažím alespoň 4krát do týdne chodit do posilovny. Rád chodím na koncerty, do divadla, jak na činohry, tak právě i na muzikály. 

Chystáte na východě Čech i nějakou jinou akci, nebo to tímto charitativním koncertem v Brusnici skončí?

Ještě jedno eso v rukávu máme. Nechci ale zatím nic prozrazovat, abych to nezakřiknul. Pokud se nám vše podaří domluvit, můžu slíbit, že v Horní Brusnici ještě něco uspořádáme. A bude to stát za to! Pokud vše klapne, tak bychom se mohli znovu s v kostele potkat po Novém roce.

Předprodej vstupenek na MUZIKÁL V KOSTELE ZDE: https://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=hledani&sby=p&id=15881


 

Související články
PETR KOLÁŘ a DIAMANTES – Horní Brusnice
Královédvorák Josef Mádle ve zpravodajství na Primě. A nejen dnes.
První koncert Moniky Absolonové v roce 2020 bude v Podkrkonoší v Horní Brusnici

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2245x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí