Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Co se děje > festivaly

Sobotní Theatrum Kuks: barokní tanec, němé představení z lázní a hra o Petru Brandlovi

Redakce / 23.08.2020, Dvůr Králové nad Labem
Sobota byla zatím nejnašlapanějším dnem festivalu! A největší horko bylo rozhodně v lázních...

FOTOGALERIE - Sobotní Theatrum Kuks. Barokní tanec, němé představení z lázní a hra o Petru Brandlovi

V sobotu to na festivalu Theatrum Kuks žilo ještě víc než v předchozí dny. 
Všechno to začalo za slunného rána na terase hospitálu, kde zatančili účastníci čtyřdenního workshopu vedeného Andreou Miltnerovou. Sama Miltnerová večer za svitu svící předvedla "tanec smrti" v hrobce hraběte Šporka. 
Dalšími světlými, ale i velmi pernými body dne byla určitě inscenace Lázně čerpající z poetiky Československa šedesátých let, které do Kuksu přivezlo uskupení Vi.tvor. Herci, využívající jako své podium terasu u kukského pramene, ani chvíli neváhali a podělili se o tolik potřebnou vodu s diváky. Stejní herci odehráli o něco později představení pro děti nazvané Kde budeme bydlet?, tentokráte však už v chládku Comoedien Hausu, kde sídlí galerie loutek Jiřího Nachlingera. 
Na své si přišli i milovníci klasické barokní hudby. V kukském Kostele Nejsvětější Trojice v sobotu zahrálo duo Pro Arte Bohemica i skupina Delizie Musicali. 
Vrcholem dne se pak stalo představení Geisslers Hofcomoedianten nazvané Tři ženy a zamilovaný lovec, které se odehrálo vpodvečer v již vychladlém šapitó a které mělo loni na festivalu úspěšnou premiéru. Inscenace inspirovaná životem malíře Petra Brandla sama připomíná velký, živoucí barokní obraz a dvoráci se mohou těšit 12. listopadu na toto představení v Hankově domě.
Konec dne patřil balkánské party se Sarraf!

Kristýna Kutnarová

 
Vaše komentáře

Přečteno 466x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Učitel/ka VV (ZŠ Schulzovy sady)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Uklízečka (Domov sv. Josefa) 

Tým pro nové oddělení (Vividus East DKnL)Logoped/ka (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí