')
Vyhledej
Jaroměřsko > Co se děje > divadlo

Magický svět bratří Formanů přijíždí do Podkrkonoší a veze si dokonce vlastní divadlo!

Redakce / 14.04.2019
Světově proslulé Divadlo bratří Formanů bude mít na své pouti doslova po celém světě zastávku i v našem regionu! Hned několik kamionů přiveze obří stan s tribunou pro 250 diváků, který bude postaven v areálu pivovaru Tambor ve Dvoře Králové nad Labem. Tambor touto událostí slaví 10 let své existence.
 

VstupenkyDeadtown - 990 Kč
Juri kosmonaut - 220 Kč
Koupíte je v Pivovarské prodejně TAMBOR ve Dvoře Králové, na stejném místě, kde se celá akce bude konat. Na adrese:
Seifertova 1165, 544 01 Dvůr Králové nad Labem

Pro ty, co to mají z ruky, je možné zakoupit vstupenky na internetu na službách Ticketon a SMStikcet.

A také v Informačním centru na náměstí T. G Masaryka ve Dvoře Králové n. L.

V ceně zakoupené vstupenky je i upomínkový předmět, který obdrží diváci hned po představení. A také budou mít možnost bezplatné ochutnávky ze 7 druhů piv z produkce Pivovaru TAMBOR (tj. 7×0,3l). Ochutnávka bude probíhat v pivovarské pivnici po každém představení po předložení platné vstupenky.


Divadlo bratří Formanů odehraje od středy 8. do soboty 11. května ve Dvoře Králové celkem 5 představení zvaných Deadtown, která jsou pravidelně vyprodána po celé Evropě. Belgická ministryně kultury dokonce prohlásila, že představení se jí líbilo více než všechny filmy na slavném festivalu v Cannes. V České republice mohli diváci vidět toto unikátní představení v Praze, Brně, Plzni a v Hradci Králové. Diváci mají možnost v mezinárodním obsazení spatřit na jevišti kromě Petra Formana také například populárního tanečníka a herce Marka Zelinku či herečku Simonu Babčákovou.

Juri kosmounat - představení pro děti


Zejména pro děti a jejich rodiče bude po celou dobu připraveno také představení Giorgia Bertolottiho s jeho vesmírnou lodí, pod názvem JURI KOSMONAUT. V průběhu čtyř dní od 8. do 11. května bude odehráno celkem devět představení. I zde je spoluautorem Petr Forman a spolu s Giorgiem Bertolottim vezmou publikum, které se stává speciální posádkou, na pravé vesmírné dobrodružství. Kapacita jednoho představení je však max. 45 míst.

V sobotu PivoFestival s hudbou

Po celou sobotu 11. května a tedy závěrečný den festivalu budou divadelní vystoupení proložena muzikou a ochutnávkou produkce malých pivovarů! Hrát bude Miroslav Paleček, Jessica May - cafebaret, Cirkus Ponorka a Honza Ponocný, Paya May a David Jakubec a Wild Music Walkers. 

O představení Deadhtown

Je to téma Divokého západu. Jedná se o kombinaci několika žánrů včetně němého filmu. Celá scéna má sépiový nádech, je doprovázena živou hudbou, za herci se na plátně promítají různé scény, další plátno je však i před nimi, Petr Forman promítá na plátna i přímo ze svého klobouku. Úžasné jsou také akrobatické kousky jednoho z francouzských členů souboru. Je to nepopsatelné, je třeba to zažít. Délka představení je 1 hodina 20 minut, ale tím se zdaleka nekončí. Po představené následuje happenning, kdy se otevře veřejnosti bar přímo na jevišti a diváci se stávají součástí děje. Plynule tak divadlo přejde v další zábavu, kde obsluhují herci. Takže si tak můžete zároveň popovídat s některým z herců, třeba i s Petrem Formanem.


FOTOGALERIE - Magický svět bratří Formanů přijíždí do Podkrkonoší a veze si dokonce vlastní divadlo!

 

Související články
Velký rozhovor Petrem Formanem - hlavním tahounem divadla bratří Formanů
Seznam na víkend 10.- 12. května přináší hned několik výjimečných akcí
Akce na 8. - 12. května na Královédvorsku
Juri kosmonaut – host Divadla bratří Formanů ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1451x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
30.11.2019 14:00 - 30.11.2019 18:30
Mikulášská besídka
1.12.2019 14:30 - 1.12.2019 18:30
ADVENTNÍ NEDĚLE V DUBENCI
22.02.2020 20:00 - 23.02.2020 03:00
Dubenecký Obecní ples 2020