')
Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Co se děje

Bylinková zahrada v Kuksu zažila večerní divadlo i zahradní slavnost. Theatrum Kuks byl zahájen

Redakce / 23.08.2018, Kuks
Ve středu 22. srpna 2018 proběhlo v Bylinkové zahradě Hospitalu Kuks Božské zahájení 17. ročníku festivalu Theatrum Kuks. Všichni přítomní si pod jasnou letní oblohou vychutnali kukskou premiéru božské tragikomedie Krása střídá nádheru v podání Geisslers Hofkomedianten. Jednalo se o adaptaci tragikomedie o Psyché, jejímiž autory jsou Molière, Pierre Corneille, Phillip Quinault (písňové texty) a Jean-Baptiste Lully (hudba) z prostředí řeckých bohů.
 

FOTOGALERIE - Theatrum Kuks 2018 - zahradní slavnost a božské zahájení

Inscenace propojila činoherní, hudební a taneční divadlo a skleníkově čistá krása Psyché byla umocněna hlavní kulisou, ve které se odehrávala většina děje: skleníkem. Následovala zahradní slavnost v prostředí svíčkami rozsvícené Bylinkové zahrady, kde se linula živá barokní hudba a kterou procházeli stylově oblečení a vychovaní číšníci s podnosy plných sladkých i slaných dobrot. Pro zájemce byla připravena i sklenka vína.

Festival Theatrum Kuks letos přináší mnoho novinek, mezi ně patří divadlo podél Labe, kdy diváci navštěvují jednotlivá vystoupení podél Labe díky dopravě na lodi.
V sobotu se v rámci festivalu na Kuksu nově koná i festiválek pro rodiče s dětmi - Theatříčkům kuksíček, který se bude odehrávat v parčíku nad kukským mostem cestou na hospitál. 

V pátek 24. srpna 2018 zahraje návštěvníkům zahrady Hospitalu Kuks od 19 hod. intimní koncert Iva Bittová, která má v rámci festivalu na Kuksu i svůj workshop.
V sobotu 25. srpna mezi hlavní hudební záležitosti patří koncert flétnového mága Jířího Stivína a varhaníka Václava Uhlíře, kteří se pustí v prostorách Lapidária do Sporckovského quodlibetu. 

Program je zde.

Kateřina Sekyrková
 

Související články
Festival THEATRUM KUKS 2018 (20.-26. srpna 2018)
Jedu Labe - nová služba pro vodáky v našem regionu
Seznam akcí na víkend 24. - 26. 8. 2018 v Jaroměři a okolí
Seznam akcí na víkend 24. - 26. 8. 2018 ve Dvoře Králové a okolí
Festival Theatrum Kuks nabízí opět hudební a divadelní dílny (19. – 25. 8. 2019)
THEATRUM KUKS letos probouzí ctnosti i neřesti (21.-25. srpna 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1373x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí