Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Areál Žireč

Domov sv. Josefa v Žirči zasáhl COVID 19. Hledají se dobrovolníci.

Redakce / 23.10.2020, Žireč
Na odděleních Domova, kde se starají o nemocné rozstroušenou sklerozou, byl zaznamenán Covid. Oddělení jsou v karanténě, většinou patří mezi nakažené sami zaměstnanci - pečovatelé, kteří nyní chybí v péči o klienty Domova. Domov proto vyhlásil výzvu, ve které prosí o pomoc na pozicích pečovatelů (bez nutnosti speciálního vzdělávání) a zdravotnického personálu.
 

FOTOGALERIE - Domov sv. Josefa v Žirči zasáhl COVID 19. Hledají se dobrovolníci.

Přes všechna důsledná hygienická opatření typu nepřetržitého nošení roušek, která platí v Domově sv. Josefa od 10. září, a zákaz všech návštěv a exkurzí na odděleních od 2. října, bylo na dvou odděleních zjištěno několik případů nákazy. Nikdo z nakažených není ve vážném stavu, příjem nových klientů je pozastaven.
 
Někteří klienti se rozhodli odjet do domácí péče, ale většina zůstává. Oddělení jsou v karanténě, je zajišťována péče odděleně jak o pozitivní klienty, tak o klienty, u kterých proběhlo testování s negativním výsledkem, a to při dodržování těch nejpřísnějších hygienických opatření. 

Nakažení jsou bohužel především v řadách zaměstnanců, kteří jsou pro chod Domova zásadní. Obracíme se v tuto chvíli na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Domov sv. Josefa potřebuje akutně pečovatele (bez nutnosti speciálního vzdělání) a zdravotnický personál (sestry, sanitáře). 

Pro další informace se prosím obracejte na Ing. Dagmar Flosovou, personalistku Domova sv. Josefa, tel.: 491 610 605, e-mail: flosova@dsj-zirec.cz

Aktuální opatření

V Domově je pozastaven příjem nových klientů na všech odděleních. 
V současné době probíhá přístrojové dezinfikování prostor jednotlivých objektů. Klientům i zaměstnancům, pro které je situace velmi těžká, je k dispozici psychoterapie i online intervence. Dle vyjádření pečujících zaměstnanců je i přes náročnost situace slyšet na odděleních smích. Pro klienty je připravováno promítání filmů jakožto drobné zpestření dne. Zachovat si pozitivní naladění je i pro zdravotní stav klientů i pečující personál velmi důležité. 

Pomáhejte s námi. Nemůžete-li pomoc fyzicky, přispějte na péči o nemocné roztroušenou sklerózou jakoukoliv finanční částkou. 

Kateřina Fürbacherová
Domov sv. Josefa v Žirči
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2274x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online