Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Areál Žireč

Díky dobrovolníkům jsme předali 40000 roušek

Redakce / 14.05.2020, Královédvorsko
Svatojosefovská výzva z oblastní charity Červený Kostelec zaměřila v poslední době všechny své síly na ušití a dodání roušek všem potřebným. A jak se dařilo? Snaha pomoci a píle dobrovolníků neznala hranic.
 

FOTOGALERIE - Díky dobrovolníkům jsme předali 40000 roušek


Nevěděli jsme jistě, když jsme vyhlásili výzvu k šití roušek, zda se najdou nějací ochotní lidé, kteří budou chtít a budou mít možnost pomoci. Nyní, zhruba po třech týdnech máme velkou radost, protože svoje síly nabídlo k dispozici více než 300 dobrovolníků, díky kterým jsme rozdali přes 36 000 roušek. Celkový počet roušek, které jsme již rozdali, které připravujeme k distribuci a které jsou dosud ve výrobě činí více než 40 000 roušek.

Vaše roušky pomáhají v zařízeních Oblastní charity Červený Kostelec, která, jak víte, pečuje převážně o seniory, imobilní pacienty a pacienty v hospici. Roušky ale pomáhají všem potřebným, kteří se na nás obracejí, zaměstnancům zdravotnických zařízení i jejich rodinám, starším občanům v okolních obcích, pečovatelským domům apod. 

Opět se ukázalo, že když se lidé semknou, dokáží velké věci. Zdá se, že okamžitou a akutní potřebu roušek po celé České republice se podařilo během několika týdnů zajistit. V současné chvíli výrobu roušek již zastavujeme. Během následujících dvou týdnů budeme nadále roušky nabízet potřebným organizacím či jednotlivcům, zároveň bychom však rádi část z celkového počtu ušitých roušek uschovali jako rezervu. Nikdo z nás totiž neumí předpovědět, jak se nastalá situace bude dále vyvíjet, a pro případ náhlé potřeby bychom chtěli být připraveni.

Je pro nás opravdu velkou radostí, že jsme opět mohli poznat, že máme přátele a ochotné lidi s otevřeným srdcem, kteří pomohou i v obtížné a nebezpečné době šíření koronaviru. Víme, jak je nesnadné odložit některé rodinné povinnosti, vyhradit si čas třeba i po práci a pracovat pro dobro druhých. Proto si velmi vážíme nasazení, obětavosti a přízně všech, kteří se do projektu zapojili. 


Všem vám ještě jednou velmi děkujeme a přejeme pevné zdraví.
Děkujeme za zaslané fotografie paní Katce Krobotové.


Dagmar Turková
Domov sv. Josefa v Žirči
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 431x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online