Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Areál Žireč

Bylinkobraní je opět za námi i s bohatou úrodou!

Redakce / 4.10.2021, Dvůr Králové nad Labem
Více než 700 lidí přišlo v neděli sklidit bylinkovou úrodu do zahrad Domova sv. Josefa v Žirči. Výtěžek ze vstupného, které letos bylo dobrovolné, poputuje na nákup nových plynových kotlů pro Domov sv. Josefa. Vybralo se krásných 40 790 Kč.

FOTOGALERIE - Bylinkobraní je opět za námi i s bohatou úrodou!

Již 3. ročník Bylinkobraní zahájil úvodním slovem vedoucí Domova sv. Josefa Mgr. Dominik Melichar. 
Celou akci doprovázel pestrý program, kde si každý přišel na své. Návštěvníci se dozvěděli, zda bylinky opravdu léčí, jak si připravit domácí koření nebo jak pečovat o své zahrady. 

Na této události nechyběla ani kapela 2JAJA z Jaroměře. Za jejich příjemných tónů, Petra Nováka revival band a jazzmenů Duo Bohdan Janeczek se mohli návštěvníci občerstvit v zahradě i kavárně bylinnými sirupy Camellus. V altánu si pak lidé vychutnali autorskou tvorbu pánů Kurucze, Pilaře a Pýchy - tří umělců, kteří se nechali inspirovat tvorbou lidí s roztroušenou sklerózu. Tento projekt byl podpořen ministerstvem kultury. 

Nechyběla samozřejmě ani Mše svatá v kostele sv. Anny. Také jste mohli zaslechnout koncert Václava Uhlíře a Metoděje Uhlíře k příležitosti křtu CD vydaného k 20. výročí Domova sv. Josefa.

Pro zájemce proběhla komentovaná prohlídka Domova sv. Josefa, kde byly předány velmi důležité informace ohledně rehabilitace i chodu celého zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou. 

Unie ROSKA zahájila vernisáží výstavu děl nemocných roztroušenou sklerózou, která bude k vidění do konce října v chodbě ze zahrady ke kavárně. Rozlučka s babím létem na podporu nemocných slaví úspěch. 

Benefiční akce Bylinkobraní je pomyslnou tečkou za létem, a proto velmi děkujeme všem návštěvníkům za podporu a kladné ohlasy, které k nám již zaznívají. Výtěžek ze vstupného poputuje na nákup nových plynových kotlů pro Domov sv. Josefa. Stávající kotle jsou 20 let staré a dožívají. Vstupné bylo letos dobrovolné a vybralo se krásných 40 790 Kč. Všem dárcům ze srdce děkujeme.

Děkujeme všem návštěvníkům, dárcům, partnerům akce, jmenovitě Královéhradecký kraj, internetový portál Fler.cz, rádio Blaník, Kudy z nudy a České výlety.

Společně jste vytvořili krásnou atmosféru, na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat.


Barbora Vobořilová


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 591x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí
9.07.2022 20:00 - 10.07.2022 02:00
Disco 80-90 Milénium
5.08.2022 20:00 - 6.08.2022 02:00
Rockotéka
26.08.2022 16:00 - 27.08.2022 21:00
Královéhradecký Master UŠO v šipkách