Vyhledej
Nejčtenější články
Jaroměřsko > Architektura > stavby

V soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje 2025 vyhrály Apartmány Hnědý vrch a revitalizace „Polských mostů“

Redakce / 24.11.2025, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Porota letos vybírala v tradiční soutěži ze 13 staveb přihlášených.

FOTOGALERIE - Stavba roku Královéhradeckého kraje 2025


Pozemní stavby

  • Vítěz: Apartmány Hnědý vrch (Pec pod Sněžkou) – rekonstrukce horského hotelu z 80. let citlivě navazující na původní objekt a krajinu.
  • Čestné uznání: Smuteční síň Dolní Radechová – moderní a jednoduché pojetí stavby se zajímavým venkovním vstupem na kůr.

Ostatní stavby

  • Vítěz: Revitalizace „Polských mostů“ na silnici II/295 – přestavba tří mostů na hlavní přístupové cestě do Špindlerova Mlýna.
  • Čestné uznání: II. etapa obchvatu Opočna – přeložka silnice II/298, která odvádí dopravu z centra města.

Další ocenění

  • Cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR: Lanová dráha Jadrná – technicky náročná stavba v podmínkách Orlických hor s významným regionálním přínosem.
  • Zvláštní cena poroty: Galerie Sodovkárna, Hradec Králové – proměna brownfieldu v polyfunkční objekt pro sbírky a setkávání veřejnosti.

Tradiční soutěž podporuje kvalitní stavební realizace v regionu a také seznamuje odbornou i laickou veřejnosti se současným stavebnictvím, architekturou a projektováním. 

Do soutěže mohly být přihlášeny stavby zhotovené, zkolaudované či uvedené do zkušebního provozu od 1. ledna 2022 do 31. května 2025.

Vyhlašovatelem soutěže je Královéhradecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví RSS Hradec Králové.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: KHK.cz

 
Vaše komentáře

Přečteno 1485x
 
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - Během tradiční akce Čisté Krkonoše, kterou každoročně organizuje Správa Krkonošský národní park, se letos podařilo sesbírat přibližně 2,5 tuny odpadu. Do úklidu hor se během pátku a soboty zapojilo zhruba 300 pracovníků Správy KRNAP, dobrovolníků i návštěvníků hor. (Zdroj: KRNAP)
27.04.2026 - Na páteční svátek 1. května začne týdenní výluka v úseku Police nad Metují - Broumov na trati 027 Starkoč - Broumov. Výlukový jízdní řád, podle kterého jezdí náhradní autobusová doprava, se dotýká i trati Trutnov hl. n. - Teplice n. M.

Kalendář akcí
4.07.2026 - 4.07.2027
legitimní nabídka půjčky
5.07.2026 - 5.07.2027
legitimní nabídka půjčky
9.07.2026 - 9.07.2027
legitimní nabídka půjčky
4.09.2026 16:00 - 5.09.2026 23:30
DAROS FEST