Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Architektura > stavby

Sanační práce dočasně omezí provoz městského muzea ve Dvoře Králové

Uzavřeny jsou expozice vánočních ozdob a historie města, později i budova Špýcharu

Redakce / 21.02.2023, Dvůr Králové nad Labem
Až do odvolání - ukončení sanačních prací - je uzavřena hlavní budova městského muzea v Kohoutově dvoře ve Dvoře Králové. Od pondělí 20. února tak není možné navštívit 2 tamní expozice: vánočních ozdob a k historii města.


Do 19. března lze ještě v sousední budově Špýcharu navštívit probíhající výstavu k historii podniku TIBA. Po ukončení této výstavy bude uzavřena i budova Špýcharu. 

Do správy městského muzea patří i výstavní prostory ve Staré radnici na náměstí TGM a Expozice textilního tisku na nábřeží Jiřího Wolkera, které zůstávají nadále v provozu. Ve Staré radnici aktuálně probíhá výstava obrazů Heshama Malika, který je mezinárodně uznávaným umělcem, který se specializuje na současné moderní umění a design.

Sanace hlavní budovy městského muzea je nutná kvůli nadměrné vlhkosti. V budově se nacházejí kanceláře, knihovna a také sociální a hygienické zázemí zaměstnanců i návštěvníků. Dojde zde v rámci sanace k chemické injektáži zdiva včetně náhrady původní omítky a výmalby, k vyčištění stávajících ventilačních kanálů vně budovy a na jižní straně budovy bude vybudován ventilační kanál nový. Stavební práce provede královédvorská společnost Vodizol. Město Dvůr Králové nad Labem za ně zaplatí 1,2 mil. Kč včetně DPH. 

Rekonstrukce muzea - včetně hlavní budovy - proběhla v letech 2012-2014. Stavba se tehdy dostala do skluzu kvůli opakovaným problémům s výběrovým řízením na zhotovitele díla a následnému odstoupení vybrané firmy od smlouvy o dílo. Rekonstruována byla hlavní budova, na Špýcharu přibyl panoramatický výtah a nové sociální zázemí. K předání hotové stavby došlo v srpnu 2013. Zcela nová expozice vánočních ozdob přivítala v rekonstruované hlavní budově první návštěvníky před vánocemi téhož roku.

Zdroj: město Dvůr Králové 

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 256x