Vyhledej
Jaroměřsko > Sport > florbal

Jaroměř jde do Play-off Národní ligy z 1. příčky

anonymně / 2.03.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
V tradičně vyrovnané tabulce západní skupiny Národní ligy se florbalistům TJ Sokol Jaroměř poprvé podařilo vystoupat nejvýše a postoupit do play-off jako lídr tabulky! V horních pozicích tabulky se pohybovali velkou část sezóny, ale zlomové okamžiky přišly hlavně v posledních dvou kolech.

FbC Plzeň - TJ Sokol Jaroměř 3:5

Ve 21. kole se hrálo na hřišti FBC Plzeň, pro kterou to byla poslední šance se do play-off dostat. Tomu také odpovídal urputný výkon, proti kterému se hostů nehrálo lehce. Od začátku však Jaroměř vedla, když po dvou minutách hry našel Tomáš Veinfurter před bránou žabkou Tomáše Hejzlara. Gól Petra Hofmana, kterého do brejku vyslal Jan Škola znamenala vedení 0:2. Na 1:2 však snížil domácí Paul Válka, který jaroměřské obraně utekl ve vlastním oslabení. Po polovině zápasu šli Sokolové opět do dvoubrankového vedení, když přesilovku využil Petr Hofman. Plzeň se ale nevzdávala a stejný hráč opět snížil, když se mu na několikrát podařilo dostat míček za brankovou čáru. Pět minut před koncem zápasů hosté vedli již 2:5, když oba góly zařídil Michal Nožička. Na konečných 3:5 snížila Plzeň až ke konci utkání, když bez brankáře hrála přesilovku 6 proti 4. Díky tomu, že do té doby vedoucí Wizards Praha v tomto kole tratili, posunula se Jaroměř o bod na 1. místo.

branky: 18. Paul Válka, 50. Paul Válka, 59. Tomáš Němeček - 3. Tomáš Hejzlar, 14. Petr Hofman, 37. Petr Hofman, 55. Michal Nožička, 56. Michal Nožička;

TJ Sokol Jaroměř - FBC Štíři Č. Budějovice 11:3

Aby se tam udržela, potřebovala v posledním kole základní části v domácím prostředí porazit třetí České Budějovice. S tímto tradičním soupeřem se dal čekat vyrovnaný zápas a ze začátku to tak opravdu vypadalo. Hosté šli dvakrát do těsného vedení góly Strouhala a Fořta, na ty však v obou případech reagoval jaroměřský Tomáš Černý, který nás čistým hattrickem dostal dokonce do vedení 3:2. Svůj třetí zásah přidal při pětiminutové přesilovce, když hostující hráč dostal červenou kartu za drsný zákrok na Michala Nožičku. V té samé výhodě ještě skóroval Pavel Kotrč a Štíři přestali stíhat. Ve druhé třetině padaly míčky jen do brány Budějovic, když nejprve přidal svou čtvrtou branku Tomáš Černý - 5:2. Pak se postupně trefili ještě Petr Hofman, 2x Jakub Kopecký a ještě Jiří Hofman – 9:2. Na desítku zaokrouhlil počet gólů Petr Hofman a završil svůj hattrick stejně jako dvě vteřiny před Koncem Jakub Kopecký. Mezitím jen zkorigoval skóre hostující David Štěpka a utkání tak skončilo nečekaně vysokým rozdílem 11:3. Jaroměř tak měla jisté 1. místo a mohla se rozhodovat, koho si pro play-off vybere.

Volba nakonec padla na celek ASK Orka Čelákovice a trenér Martin Klapka ji okomentoval následovně: "Mužstvo ASK Orka Čelákovice jsme si vybrali vzhledem ke vzdálenosti, v této soutěži není slabšího soupeře, což se ukázalo v průběhu základní části. Naším cílem je postup!" Díky příslušnosti k horní třetině tabulky bude Jaroměř čtvrtfinále play-off začínat dvěma domácími zápasy, které se konají v sobotu 3. 3. od 19:00 a v neděli 4. 3. od 15:00. Pokud by nebylo rozhodnuto ani po dvou utkáních odehrávajících se venku, čeká ji 5. rozhodující souboj ve středu 14. 3. od 19:00. Všechny zápasy se odehrávají v hale ASVAJ u Gymnázia.