Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Názory/komentáře

Poděkování do Městské nemocnice ve Dvoře Králové

Názory čtenářů / 17.04.2021, Dvůr Králové nad Labem
Stalo se v čase mírného odlehčení přetíženého zdravotního personálu v Městské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem …
 

Ač jsem osobou trvale bydlící na Náchodsku a příležitostným pacientem Fakultní nemocnice Hradec Králové, byla mi šťastným řízením osudu umožněna hospitalizace v královédvorské nemocnici s následným operativním zákrokem, ke kterému, dle lékařů, bylo načase přistoupit.

Asi půl roku jsem si byl dobře vědom, že mě tento zákrok nemine, současně jsem si ale uvědomoval, že v aktuální pandemické situaci kolabující systém zdravotnických zařízení mi neskýtá morální nárok na chirurgický výkon, jehož odklad se mi nejevil jako ohrožení na životě, byť se nacházím již v pokročilejším seniorském věku.

Po třídenní hospitalizaci ve dnech 11. – 14. 4. a úspěšném operativním zákroku jsem se před pár hodinami vrátil do domácího doléčení. V klidu a péči vlastní rodiny jsem si zpětně v hlavě přehrál těch několik uplynulých dnů strávených v kolektivu lékařů, sester a ostatního personálu chirurgického oddělení Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem, pod vedením pana primáře MUDr. Pavla Křenovského, současně i lékaře, který vedl moji operaci.

Fakultní nemocnice má jistě nesrovnatelné možnosti a vybavení v porovnání s nemocnicí městskou. Rád bych ale podtrhl, že pro mě bylo udivující, co všechno lze v sehraném pracovním týmu vyvážit precizním výkonem všech jeho členů, od péče o čistotu a pořádek, až po odbornou erudici všech zdravotníků. A to je důvodem, který mě vedl k napsání těchto řádků.

Není zde prostor pro popis jednotlivých pozorností a laskavostí personálu či brilantních lékařských zákroků.

Cítím však jako svoji lidskou povinnost vyjádřit obdiv a veřejné poděkování všem, s nimiž jsem měl tu čest se setkat, byť jen na krátkou dobu.  A nic na tom nemění ani fakt, že se u nás v tomto ohledu jistě nejedná o ojedinělé zdravotnické zařízení. 

Já jsem ale byl v Městské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem a bylo mi ctí…

Miloš Jirman

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2673x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí