Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Firmy v regionu

Tajemství dokonalého víkendového výletu

Inzerce / 2.09.2022
Ať už milujete hory a venkov, nebo žijete ve městě, vsadíme se, že jen zřídka odoláte šanci prozkoumat nové město. Na objevování historie, kulturních zajímavostí a životního stylu někoho jiného je prostě něco, co nám přináší novou inspiraci a energii do života. Zvláště pokud jde o mimosezónní výlet bez horka nebo letních davů. Kam tedy jít a jak si tento výlet užít naplno?

Prozkoumejte své okolí

Pokud máte chuť někam vycestovat, nemusíte hned hledat letenky do Barcelony (i když rozhodně můžete!). Víkendové výlety neboli „city breaky“ jsou tady pro každého bez ohledu na rozpočet. Pokud tedy máte volný pátek v nedohlednu, omezené množství peněz, nebo se jen chcete vyhnout letnímu chaosu na letištích, prozkoumejte Českou republiku. Vydejte se na víkend třeba do Prahy, kde si můžete užít skvělé jídlo a objevit třeba bohatou kávovou kulturu. Přes den se můžete podívat do Národního muzea nebo se projít Národní galerií a večer zakončit drinkem na Náplavce přímo u Vltavy. Zajděte si do divadla na představení Národního baletu, procházejte se uličkami starého města nebo si vychutnejte nádherné výhledy, které nabízí Pražský hrad a Vyšehrad.

Česká republika a její krásy ale nejsou jen o Praze. Navštivte například Český Krumlov, který vás doslova teleportuje v čase. Nebo se podívejte do Kutné Hory a objevte magické tajemství našich předků v kutnohorské Kostnici. Odpočinkový víkend si zase můžete dopřát v Luhačovicích, Karlových Varech a v Mariánských nebo Františkových lázních. Na těchto místech si mimo hlavní sezonu skvěle odpočinete – jakoby se tam zastavil čas! Do všech měst se přitom pohodlně dostanete autem, autobusem nebo vlakem, a rozhodně nevadí, pokud vyrazíte v pátek večer a vrátíte se již v neděli odpoledne.

Vydejte se za hranice

Pokud jste jeden z těch lidí, kteří si nedokáží odpočinout, dokud nevyjedou za hranice Česka, vydejte se k našim sousedům. Česká republika má tu výhodu, že je skvěle lokalizována. Můžete se tak v průběhu pár hodin cesty lehce dostat do německých Drážďan nebo do Berlína, ale také do maďarské Budapešti, rakouské Vídně, polského Krakowa, nebo slovenské Bratislavy. Tato města jsou jako stvořena na víkendové city breaky. Každé z nich je jiné, má jinou energii, jinou historii, jiné lokální jídlo, ale přesto má každé z těchto měst co nabídnout.

Pokud nemáte chuť na víkend ve velkoměstě, vyberte si menší města. Skvělou volbou je například slovenská Žilina, nebo si zaleťte přímo z Prahy do Košic a prohlédněte si podceňovaný východ Slovenska. Zamilujete si také čarovný německý Norimberk nebo rakouský Linz, to vám garantujeme.


Vydejte se do Spojeného království

Británie sama o sobě není moc velká, ale rozhodně je různorodá. Za pár nocí toho můžete zažít opravdu hodně. Ty nejlevnější letenky do Londýna, Bristolu, Liverpoolu nebo Manchesteru seženete na podzim z většiny českých letišť. Ideální je vydat se do Británie na prodloužený víkend a půjčit si tam auto. Máte tak nejen možnost díky vyhledávačům letenek, jako například eSky, posouvat termíny odletů a najít letenky za tu nejlepší cenu, ale také si přes ně můžete půjčit auto nebo rezervovat ubytování – to vše na jediném místě. Do dvou hodin autem pak z Londýna můžete být v Oxfordu, Cambridge, Southamptonu, Birminghamu nebo Brightonu, a každé z těchto míst je ideální na prodloužený víkend.

Cestovat můžete samozřejmě také autobusem nebo vlakem, ale pak se nemůžete zastavit v národních parcích ani u nádherných výhledů a pláží, které cestou potkáte.

Zaleťte si ještě dále

Nízkonákladové letecké společnosti nyní nabízí tolik možností, že můžete levně letět již prakticky kamkoliv. Nenechte se proto odradit destinacemi, o kterých jste ještě neslyšeli. Několik kliknutí myší na webové stránky vyhledávačů letenek vám brzy prozradí, kam se nyní vyplatí vyrazit, a zda je to místo, kde se vám bude líbit. Vyzkoušejte staré dobré klasiky jako Sevilla, Madrid, Řím, Benátky a Paříž, které vždy naplní vaše očekávání. Nebo si vyberte jiné zajímavé destinace jako například Vilnius, Riga, Dubaj, Amsterdam, či Kolín.

Vybírejte si ale vždy destinace, které jsou snadno dostupné z letiště, a kam se rychle a levně dostanete do centra města kyvadlovým autobusem nebo taxíkem. Pokud to jde, snažte se vyhnout cestování v pátek, kdy jsou lety obvykle dražší, a nezapomeňte, že lety mohou odlétat v různé časy v různé dny, takže hledejte, dokud nenajdete tu nejlepší kombinaci.


Vytěžte z vašeho víkendu maximum

Pokud hledáte hotel, ujistěte se, že je blízko míst, která chcete navštívit. Pokud máte lehký spánek, nehledejte jen hotel v klidné ulici, ale požádejte také o tichý pokoj. Možná nebudete mít ten nejlepší výhled, ale rozhodně si lépe odpočinete.

Do velkých galerií a turistických atrakcí si předem rezervujte vstupenky a prohlídky s průvodcem online - vyhnete se tak frontám a možnému zklamání, ale také ušetříte spoustu času. Pomůže vám také městská turistická karta s volným přístupem ke kulturním památkám a dalším slevám. Dobře si ale dopředu promyslete, kam chcete jít, a kolik byste za vstupenky zaplatili bez karty. Možná se vám totiž tato karta nevyplatí, pokud nenavštívíte určitý počet místních atrakcí. 

Inzerce eSky.cz - Levné letenky, hotely, auta...
Objevte nový způsob cestování

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 375x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Kalendář akcí