Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Firmy

Čistící gely na obličej 2023: jak si vybrat ten nejlepší

Inzerce / 24.05.2023
Dnešní řada produktů péče o pleť obličeje často mate zákazníky, a proto je výběr toho či onoho produktu velmi obtížným úkolem. A pokud jste se dlouho nemohli rozhodnout o vhodném pro vás přípravku, doporučujeme si přečíst tento článek. Dozvíte se, jak si vybrat nejlepší čistící gel na obličej a také zjistíte, které přípravky jsou vhodné pro suchou, mastnou, smíšenou a problematickou pleť. Než přistoupíme k přehledu nejúčinnějších produktů na čištění pokožky, pojďme zjistit, k čemu jsou čisticí pleťové produkty.

Očištění je povinným postupem v péči o pokožku obličeje. Tajemství zdravé pleti spočívá ve třech důležitých faktorech: čištění-tonizace-hydratace. Čisticí prostředek musí být vybrán podle typu vaší pleti. Tyto informace jsou uvedeny na štítcích, takže rozhodně neuděláte chybu. Pokud však tuto radu zanedbáte, může se objevit vážné poškození pokožky obličeje, což může vést k jejímu předčasnému stárnutí. 

Použití agresivního přípravku na suchou pokožku tedy může způsobit její loupání a podráždění a příliš jemná pěna nedokáže dobře vyčistit ani zmatnit mastnou pleť. Čisticí gel na obličej proto doporučujeme vybírat podle recenzí kupujících aneb doporučení dermatologa. Široký sortiment produktů CeraVe, La Roche-Posay, Elemis a dalších známých značek najdete v internetovém obchodě MAKEUP.

Výhody přípravků na čištění obličeje

Nejlepší čistící gely a produkty na obličej by měly účinně a jemně odstraňovat nečistoty a zbytky kosmetiky z obličeje. Mezi další výhody patří:

  • vysoká účinnost díky hlavním a doplňkovým složkám (odstranění mastného lesku, stimulace buněčné regenerace, produkce kolagenu, snížení citlivosti, vyhlazení textury atd.);
  • neucpává póry, snadno se oplachuje vodou;
  • zachovává hydrolipidickou ochrannou bariéru a udržuje optimální úroveň pH;
  • snadno se používá;
  • pomalu se spotřebovává;
  • nevytváří lepivou vrstvu na obličeji, která by byla příznivým prostředím pro množení škodlivých bakterií.

Test čistících gelů na obličej: jak vybrat vhodný přípravek podle typu pleti?

Mastná pleť se sklonem k akné a černým tečkám potřebuje antibakteriální a vysušující účinek, správné čištění pórů a normalizaci tvorby kožního mazu. K tomu se dobře hodí například čistící gel s olejem z čajového stromu PuroBio Cosmetics Facial Cleanser with Tea Tree Oil.

Problematický typ pleti s akné, růžovkou a dalšími kožními problémy vyžaduje speciální přístup k péči. Čisticí přípravek by měl odstraňovat mastný lesk, zúžovat póry, hydratovat a vyživovat. V souladu s tím může vhodná kosmetika obsahovat zinek, extrakt z aloe, niacinamid. Zvlášť doporučujeme obrátit pozornost na přípravky s niacinamidem, například CeraVe Foaming Cleanser.

Suchá a citlivá pleť, trpící nejčastěji nedostatkem vlhkosti, loupáním a předčasným výskytem vrásek, potřebuje speciální hydrataci a výživu. Je důležité ji efektivně chránit před vnějšími negativními faktory. V první řadě byste měli zajistit, aby nic nenarušilo hydrolipidickou rovnováhu, nezpůsobovalo suchost a pocit pnutí. Pozor byste si měli dát na nejlepší čistící gely na obličej s přírodními oleji, glycerinem, vitamíny a jemnými povrchově aktivními látkami. Pozoruhodný je v tomto případě hydratační gel s kyselinou hyaluronovou. Při nadměrné suchosti můžete vyzkoušet ultrahydratační gel s několika typy kyseliny hyaluronové, například Mizon Hyaluronic Acid Sherbet.

Aby normální pleť co nejdéle zářila zdravím a krásou, je potřeba ji také čistit správným přípravkem. Dobře reaguje na rostlinné extrakty, antioxidanty a řadu dalších složek. V každodenním čištění v tomto případě můžete používat přípravky s vitamínem C, například Amore Vitamin C 20% Extra Radiance Foaming Cleanser.

Optimální dávka kolagenu je pro stárnoucí pleť velmi důležitá. Tato složka má lifting efekt, vyhlazuje a zvyšuje pružnost pokožky. Takže nejlepší volbou by byl čisticí gel na obličej s kolagenem a pro zajištění lifting efektu se bude dobře hodit retinolový čisticí gel, který navíc pokožku posílí, obnoví a zklidní. Zmiňovaný přípravek s vitamínem C nejen rozjasní pleť, ale také bude ji chránit před škodlivými účinky volných radikálů a udrží vám mládí a krásu po dlouhou dobu. Obraťte pozornost na přípravek Elemis Pro-Collagen Energising Marine Cleanser.

Pokud jde o složení, měli byste si být vědomi toho, že některé produkty mohou obsahovat komponenty, které mohou mít negativní vliv na stav pokožky. Jde například o laurethsulfát sodný, minerální oleje, parabeny a některé vonné látky, s nimiž by měli být opatrní zejména lidé náchylní k alergiím.

Inzerce eshopu Makeup.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 825x