Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Architektura > stavby

Mezi 13 nominovanými stavbami v soutěži Stavba roku 2018 je i například i Domov důchodců Černožice

anonymně / 9.08.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 13 staveb. Jsou mezi nimi bytové domy, stavby občanské vybavenosti, dopravní stavby a například i stezka korunami stromů. Odborná porota navštíví všechny objekty začátkem září. Její verdikt bude oznámen na slavnostním vyhlášení koncem tohoto roku.
 

Již dříve se stavbám z Jaroměřska v soutěži Stavba roku dařilo. 

O titul Stavba roku Královéhradeckého kraje usilovalo na Jaroměřsku v minulých letech více staveb. Připomeňme například Komenského most v Jaroměři, který získal titul v roce 2015. V roce 2016 tuto soutěž vyhrála novostavba pekárny Beas v Choustníkově Hradišti. Přístavba lisoven závodu Karsit v Jaroměři, která v soutěžila v roce 2017, ale oceněna nebyla.

Soupis staveb přihlášených do soutěže „STAVBA ROKU 2018“ Královéhradeckého kraje 


DOMOV DŮCHODCŮ ČERNOŽICE Přihlašovatel Domov důchodců Černožice 
Projektant Ateliér 99 s.r.o. a INTAR a.s. 
Zhotovitel Metrostav a.s. 
Investor Krajský úřad Královéhradeckého kraje 
Období realizace 10/2016 až 10/2017 
Datum kolaudace 30. 10. 2017 
Rekonstrukce se věnovala modernizaci objektu, navrženému arch. Otakarem Novotným (žák Jana Kotěry), domova důchodců v Černožicích. Cílem bylo zjednodušit a zpříjemnit život klientů domova důchodců. Došlo například k navýšení počtu koupelen (původně byla jedna na patro, po rekonstrukci je jedna koupelna společná pro každé dva pokoje), sjednocení podlah na patrech tak, aby zde byl umožněn bezbariérový pohyb a na každém patru byla vytvořena společenská/shromažďovací místnost.


R&B ONE (RD KAŠPARÁK), NÁCHOD Přihlašovatel ŘEZANINA & BARTOŇ, s.r.o. 
Projektant Ing. Jiří Bartoň 
Zhotovitel RAB Stavby, s.r.o. 
Investor Petr Prislinger 
Období realizace 2017 
Datum kolaudace 14. 7. 2017 
R&B ONE je dřevostavba ušitá na míru tří až čtyřčlenné rodině. Orientace, osazení do terénu i charakter domu jsou předurčeny tvarem a svažitostí parcely, ale také úžasným výhledem na město a náchodský zámek. Obyvatelé domu mají výhled z kuchyně na vstup na pozemek. Jako přirozené centrum se v přízemí nachází obytný prostor, dále technické zázemí v zádveří, koupelna, ložnice rodičů a komora pod schodištěm. Pro děti je vyhrazen prostorný pokoj ve 2.NP, který lze rozdělit na dva samostatné. V patře jim je k dispozici koupelna s WC a sprchovým koutem. Tepelná obálka budovy je navržena ve standardu velice úsporného domu a materiály skladeb konstrukcí jsou voleny tak, aby se objekt v tropických dnech nepřehříval. VZT rozvody jsou chytře vedeny v podhledech tak, aby mohly být přiznané dřevěné stropní trámy, které jsou důležitým interiérovým prvkem. Dřevo se jako základní prvek stavby objevuje v nosné konstrukci, v interiéru i jako svislá modřínová fasáda a obložení terasy.


REVITALIZACE TRATI TRUTNOV - TEPLICE NAD METUJÍ Přihlašovatel Subterra a.s. 
Projektant „Sdružení Prodex - Valbek“ PRODEX spol. s r.o., organizační složka, Valbek spol. s r.o. Zhotovitel Subterra a.s. 
Investor Správa železniční dopravní cesty, státní organizace 
Období realizace 4. 8. 2015 - 8. 12. 2016 
Datum kolaudace 12. 10. 2017 
Pro zvýšení atraktivity cestování touto regionální dráhou, a to nejen pro místní obyvatele, ale i pro návštěvníky Adršpašsko-teplických skal proběhla obnova jednokolejné trati ve dvou úsecích, byla kompletně rekonstruována dopravna Adršpach, byl postaven nový železniční most v km 5,348 a více než sto let starý Teplický tunel byl kompletně přebudován.


PŘÍSTAVBA DVORNÍHO TRAKTU LABORATOŘÍ MĚSTSKÉ NEMOCNICE a.s. DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM Nový objekt je situován v centrální části nemocnice. Jižně od novostavby je hlavní pavilon, se kterým lze v budoucnu navržený objekt propojit. Veřejnosti je přístupná čekárna s hygienickým zázemím a odběrová místnosti. V ostatních prostorech jsou navrženy laboratorní provozy včetně zázemí personálu. V severovýchodní části objektu je situováno technické zázemí. Objekt splňuje požadavky na bezbariérové řešení stavby. STAVEBNÍ ÚPRAVY STÁVAJÍCÍ VÝROBNÍ HALY J V AREÁLU FIRMY PETROF Nové obchodní a kulturní centrum pro prezentaci tradičního českého výrobku, myšlenka stavby moderního pianosalonu, hudební kavárny a víceúčelové kulturní haly. 

STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE Stezka korunami stromů stojí na hranici Krkonošského národního parku. Ve spolupráci se Správou KRNAP vznikl čistý a efektivní vzdělávací systém 40 skleněných tabulek s kukátky zamířených na detaily lesa; 3 vzdělávacích zastávek graficky interpretujících „pěkný“ les, což je termín, který díky Stezce používají i lesníci; a podzemní expozice „Půda – neviditelná součást lesa“. Ta představuje půdu v rovině emoční – je tam tma, skutečné kořeny, místní hornina a zvuky přesýpané zeminy. 

VÝSTAVBA ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY LS HOŘICE, HOŘICE V PODKRKONOŠÍ Výstavba nového sídla lesní správy Hořice byla vyvolána potřebou řešit odpovídající prostory pro organizační jednotku podniku LČR,s.p.  Pro stavbu byla záměrně zvolena stavba ze dřeva s dřevěnou fasádou z prken ze sibiřského modřínu. 

OKRUŽNÍ KŘIŽOVATKA SILNIC II/324 A II/327 V NOVÉM BYDŽOVĚ Předmětem úprav byla rekonstrukce vozidlových zpevněných ploch na Masarykově náměstí v Novém Bydžově (okružní křižovatka silnic II/324 a II/327). Hranici úprav tvořila ve všech kvadrantech hranice vlastního náměstí. 


PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA UNIVERZITY HRADEC KRÁLOVÉ, HRADECKÁ 1285, 500 03 HRADEC KRÁLOVÉ 


Jedná se o novostavbu čtyřpodlažního výukového objektu Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové v západní části areálu výukových budov UHK „Na Soutoku“. Součástí stavby je i realizace univerzitního náměstí s kašnou a vodní fontánou. 

REZIDENCE SUKOVY SADY Bytový dům je situovaný na nároží ulic Horova a V Koutech. Delší uliční fasáda domu sleduje jižní stranu ulice V Koutech, v ulici Horova přiléhá dům ke štítu stávajícího tradičního dvoupatrového domu čp. 944. Dům má šest nadzemních podlaží. 

REZIDENCE NA PLACHTĚ, II. ETAPA Bytový soubor Rezidence Na Plachtě se nachází v sousedství areálu společnosti Petrof v těsné blízkosti oblíbené hradecké odpočinkové zóny-přírodní památky Na Plachtě. Částečně uzavřený komplex bytových domů s výhledem do chráněného území Na Plachtě vyrůstá na dlouhodobě nevyužívané bývalé skladovací ploše.

OBNOVA KULTURNÍ PAMÁTKY, ADAPTACE OBJEKTU NA OBECNÍ ÚŘAD OBCE BĚLEČ NAD ORLICÍRekonstrukce areálu bývalé evangelické školy a její přeměna na Obecní úřad a knihovnu obce Běleč nad Orlicí byla co nejšetrnější. Nejcennějším prvkem byl nález stropní malby otce svatého, která byla sejmuta, zrestaurována a nyní je v rámu vystavěna v prostorách stavby. Romantizující budova z konce 19. století se stala chloubou obce, jejím novým kulturním a společenským centrem a důležitou historickou památkou Třebechovicka. 

REGENERACE PĚŠÍ ZÓNY HAVLÍČKOVY ULICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU Předmětem stavby je regenerace pěší zóny Havlíčkovy ulice v Rychnově nad Kněžnou. Původní pěší zóna byla již zastaralá a její stav neumožňoval úplné využití daného prostoru. Nový stav, se zabývá zónováním pěší zóny, nabídl její plné využití. 


Zdroj text i foto: www.kr-kralovehradecky.cz
 

Související články
Jaroměřská lávka J. A. Komenského – Stavba roku 2015 a nejdražší rohožka v České republice
O titul Stavba roku 2017 Královéhradeckého kraje usiluje i kamenný most v Kuksu či přístavba závodu Karsit v Jaroměři
Mezi vítězné stavby soutěže STAVBA ROKU 2017 patří i zástupce z našeho kraje
Známe letošní vítěze soutěže Stavba roku v Královéhradeckém kraji, Karsit v Jaroměři nebodoval
Mezi 13 nominovanými stavbami v soutěži Stavba roku 2018 je i Stezka korunami stromů nebo administrativní budova v Hořicích.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 377x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí