Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > ZOO a Safari

I zimní zoologická má své kouzlo a mnozí již na to přišli: klid a teplo v pavilonech láká v nečase nejen rodiny

Redakce / 29.11.2017, Dvůr Králové nad Labem
Královédvorská zoo se chystá tento víkend na druhý ročník svých Vánočních trhů, které letos doplňuje o Vánoční dílny. A ačkoliv zimní zoo není tak atraktivní jako v létě, místní chodí do zoo v zimě rádi: mohou si v klidu posedět v pavilonech, bez fronty pořídit kávu či oplatku a s dětmi objevovat interaktivní tabule nebo proběhnout poloprázdný lanový hrad.
 

FOTOGALERIE - ZOO Dvůr Králové podzim 2017

Zimní zoo však není jen o živých zvířatech. Je to zároveň ideální čas na klidnou prohlídků originálních obrazů Zdeňka Buriana v Neumannově vile. Kreslení pravěcí tvorové nejsou pro děti o nic méně atraktivní než živá zvířata ve výbězích. A místnost věnovaná zakladateli královédvorské safari - Josefu Vágnerovi - vrátí všechny do druhé poloviny minulého století. Jen je v této době bohužel prozatím uzavřen Svět hmyzu, který sídlí ve stejné budově. 

Obrazy nebo fotografie se však střídají dle tématu výstavy také v Galerii Tengenenge u lanového hradu, kam je vstup volný. 

Klid a malé množství návštěvníků využívají na zmíněném lanovém hradě rády zejména děti - v létě se doslova pohupuje pod masou návštěvníků, v zimě se zde děti mohou po volných chodbách lanového hradu i honit a neztratit se přitom z dohledu dospělých. 

Tento zimní klid na chvíli v královédvorské zoo přeruší a nahradí vánoční atmosféra - o víkendu 2. a 3. prosince ji sem zavanou Vánoční dílny, kterými se tak naváže na loňské Vánoční trhy. Kromě nákupu dárků pod stromeček budou mít návštěvníci možnost se zapojit samotné tvorby vánočních dárků. Pravou sváteční atmosféru již nyní napodobuje specifický vánoční strom - rozzářený africký baobab - a během akce i vánoční občerstvení. Pro dospělé bude navíc po dobu akce platit zvýhodněné vstupné ve výši 85 Kč.

Vybrané pavilony tak chvíli budou nejen zázemím pro zvířata, ale také pro desítky stánků a dílen. Zdarma nebo za malý poplatek si tam budou moct návštěvníci vyzkoušet výrobu šperků, keramiky, kožených zvířátek, razítek, korálkování, ale také rytí obrázků na sklo.

Program dílen bude doplněn vystoupením dravých ptáků nebo ukázkami tradičních řemesel. Svoji práci představí podkrkonošští skláři, k vidění budou i ukázky drátování, pletení na kruhu a výtvarné tvorby. Nebudou chybět ani africké rukodělné výrobky. K pohledu, ale i k zakoupení prodejci nabídnou ručně vyřezávané betlémy, tradiční domorodé šperky, dřevěné sošky, masky nebo vánoční ozdoby. 

Vánoční dílny proběhnou v sobotu a v neděli od 9 do 17 hod. Pokladny zoo se uzavřou v 16 hodin, zůstat v zahradě je ale možné až do večera. Omezení však platí pro místa vstupu - vstupní brána u Lemura je vzhledem k rekonstrukci celé budovy uzavřena a je nutné tedy použít pokladnu a zároveň vstup u parkoviště. 

Zoo jako místo objevování a nenásilného vzdělávání

Pokud tedy v zimě budete jen chvíli váhat, co v tom nečase, zimě a tmě dělat ať už s dětmi nebo sami, vzpomeňte si na místní zoo. Budete mile překvapeni, kolik dalších věcí se tam dá v klidu objevit. Pokud budete mít štěstí, tak můžete třeba zažít sloní sprchování v pavilonu slonů, orangutaní dovádění v ptačím světě nebo svlékajícího se hada ve vodním světě. A občerstvení včetně kafe či teplých oplatek u stánků zde nechybí ani mimo vánoční dobu.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZOO Dvůr Králové

 

Související články
Vstup do královédvorské zoo již jen přes velké parkoviště. Rekonstrukce restaurace U Lemura začala.
V ZOO Dvůr Králové začala zimní sezona - zvířata se stěhují do zimovišť, chystají se vánoční akce
Královédvorská zoo rozšířila zážitkové programy o ošetřování hrochů a nosorožců. Vrací se i sloni.
Z královédvorské zoo se stává SAFARI PARK
Umění pod kůží aneb krása kosti - unikátní výstava v zoo

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 288x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
11.08.2018 - Od dnešního dne je již opět otevřena a zprůjezdněna železniční stanice Jaroměř. Je tak konec výlukám!

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí