Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Novinky emailem
Jaroměřsko > ZOO a Safari

Vstup do královédvorské zoo již jen přes velké parkoviště. Rekonstrukce restaurace U Lemura začala.

Redakce / 13.09.2017, Dvůr Králové nad Labem
V roce 2016 byl hlavní vstup do zoo přesunut k vjezdu do Safari. Na začátku letošního září tak mohla začít plánovaná rekonstrukce restaurace U Lemura. S touto rekonstrukcí souvisí i uzavření pokladny u silnice a uzavření části parkoviště pro hotelové hosty. Restaurace je však zatím v provozu, plánují se jen menší omezení.
 

FOTOGALERIE - Rekonstrukce restaurace U Lemura ZOO DKnL

V roce 2016 plánovala zoo investovat do rekonstrukcí 45 mil. Kč, v roce 2017 70 mil. Kč. O stavbě nového vstupu do zoo, který byl dokončen v roce 2016 čtěte zde. Z plánovaných investic se zatím nepodařil realizovat krytý výběh pro žirafy. Největší stáda žiraf v Evropě tak zatím návštěvníci nemají možnost pozorovat v zimních měsících. 

Na začátku září byla zahájena rekonstrukce Restaurace Lemur, přilehlé pokladny a části hotelu, která potrvá přibližně do konce dubna 2018. 

Restaurace U Lemura, která umožňuje při jídle pozorovat lemury ve svém proskleném domově, funguje od roku 1999. Budova je pouze přízemní a během rekonstrukce bude přistavěno další patro.  V něm bude kromě velkokapacitní kuchyně na "home made" jídla, těsta, těstoviny, pečivo a dezerty umístěn i Safari pivovar s unikátní kolekcí pivních speciálů.


Restaurace zůstane věrna svému jménu, a zachován tak bude i výhled na lemury - nově i prostřednictvím "lemuřího ostrova" s kapacitou 100 míst.

Novinkou bude také v rámci částečné rekonstrukce přilehlého hotelu malé wellness s lázní pro pár, relaxačními lůžky, infra-saunou a masážním stolem.


Zachován zůstane i oblíbený bowling - ovšem 3 dráhy budou přesunuty do 1. patra. 

Díky rekonstrukci hotel získá v přízemí chybějící kongresový sál s kapacitou až 200 míst, který půjde akustickými příčkami rozdělit na 3 salonky. Tento sál se stane v létě dalším prostorem restaurace, který bude doplněn o velký dětský koutek.

Hotel bude během rekonstrukce v provozu do konce října. V průběhu listopadu, prosince a ledna bude uzavřen, výjimkou budou silvestrovské pobyty, které se budou realizovat i letos.

Restaurant bude v provozu po celou dobu rekonstrukce s přihlédnutím k menším aktuálním omezením z důvodu přestavby.

O všech plánovaných investicích v královédvorské zoo na rok 2017 si přečtěte v tomto článku

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZOO Dvůr Králové 

 

Související články
Africké safari Josefa Vágnera se stalo kulturní památkou, v královédvorské zoo oslavují zápis již třetí památky do seznamu Ministerstva kultury
Rekonstrukce Vodního a Ptačího světa, restaurace u Lemurů o jedno patro vyšší - novinky královédvorské zoo na rok 2017

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 1921x
 
 
 
Zpět
20.11.2017 - Na obchvatu Hořic došlo dnes ráno k nehodě 6 osobních aut a kamionu. Na Hradubické jsou dnes ráno hlášeny hned 3 dopravní nehody v rozmezí 2 hodin. Jezděte opatrně!
30.10.2017 - Rychlíky na trati O30 Pardubice - Liberec již dnes jezdí, stejně jako osobní vlaky na trati 031 Stará Paka - Jaroměř. Ráno měli oba tyto spoje zpoždění do 30 minut.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí