Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > ZOO a Safari

Vstup do královédvorské zoo již jen přes velké parkoviště. Rekonstrukce restaurace U Lemura začala.

Redakce / 13.09.2017, Dvůr Králové nad Labem
V roce 2016 byl hlavní vstup do zoo přesunut k vjezdu do Safari. Na začátku letošního září tak mohla začít plánovaná rekonstrukce restaurace U Lemura. S touto rekonstrukcí souvisí i uzavření pokladny u silnice a uzavření části parkoviště pro hotelové hosty. Restaurace je však zatím v provozu, plánují se jen menší omezení.
 

FOTOGALERIE - Rekonstrukce restaurace U Lemura ZOO DKnL

V roce 2016 plánovala zoo investovat do rekonstrukcí 45 mil. Kč, v roce 2017 70 mil. Kč. O stavbě nového vstupu do zoo, který byl dokončen v roce 2016 čtěte zde. Z plánovaných investic se zatím nepodařil realizovat krytý výběh pro žirafy. Největší stáda žiraf v Evropě tak zatím návštěvníci nemají možnost pozorovat v zimních měsících. 

Na začátku září byla zahájena rekonstrukce Restaurace Lemur, přilehlé pokladny a části hotelu, která potrvá přibližně do konce dubna 2018. 

Restaurace U Lemura, která umožňuje při jídle pozorovat lemury ve svém proskleném domově, funguje od roku 1999. Budova je pouze přízemní a během rekonstrukce bude přistavěno další patro.  V něm bude kromě velkokapacitní kuchyně na "home made" jídla, těsta, těstoviny, pečivo a dezerty umístěn i Safari pivovar s unikátní kolekcí pivních speciálů.


Restaurace zůstane věrna svému jménu, a zachován tak bude i výhled na lemury - nově i prostřednictvím "lemuřího ostrova" s kapacitou 100 míst.

Novinkou bude také v rámci částečné rekonstrukce přilehlého hotelu malé wellness s lázní pro pár, relaxačními lůžky, infra-saunou a masážním stolem.


Zachován zůstane i oblíbený bowling - ovšem 3 dráhy budou přesunuty do 1. patra. 

Díky rekonstrukci hotel získá v přízemí chybějící kongresový sál s kapacitou až 200 míst, který půjde akustickými příčkami rozdělit na 3 salonky. Tento sál se stane v létě dalším prostorem restaurace, který bude doplněn o velký dětský koutek.

Hotel bude během rekonstrukce v provozu do konce října. V průběhu listopadu, prosince a ledna bude uzavřen, výjimkou budou silvestrovské pobyty, které se budou realizovat i letos.

Restaurant bude v provozu po celou dobu rekonstrukce s přihlédnutím k menším aktuálním omezením z důvodu přestavby.

O všech plánovaných investicích v královédvorské zoo na rok 2017 si přečtěte v tomto článku

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZOO Dvůr Králové 

 

Související články
Africké safari Josefa Vágnera se stalo kulturní památkou, v královédvorské zoo oslavují zápis již třetí památky do seznamu Ministerstva kultury
Rekonstrukce Vodního a Ptačího světa, restaurace u Lemurů o jedno patro vyšší - novinky královédvorské zoo na rok 2017
I zimní zoologická má své kouzlo a mnozí již na to přišli: klid a teplo v pavilonech láká v nečase nejen rodiny

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2043x
 
 
 
Zpět
23.04.2018 - Dnes máte možnost sledovat přímý přenos zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
12.03.2018 - Dnes v 19 hod. bude v Jaroměři na náměstí u kostela sv. Mikuláše demonstrace proti Andreji Babišovi. Každý může přijít vyjádřit svůj názor, vlajky a transparenty s sebou.
12.03.2018 - Náchodská nemocnice zrušila zákaz návštěv
09.02.2018 - Oblastní nemocnice Náchod a.s. vydala dnes odpoledne plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů, a to ve všech nemocnicích ONN a.s. a na všech jejích odděleních. Stejný zákaz platí nemocnici Náchod, ale také Rychnov nad Kněžnou, Broumov, Jaroměř a Nové město nad Metují.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí