Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport

Vznikly hned 2 na sobě nezávislé iniciativy na stavbu Single trailů pro cyklisty u nemocnice ve Dvoře Králové

Redakce / 29.04.2021
Nejmenovaný nadšenec se svými přáteli již 10 let postupně ve svém volném čase buduje v lese nad nemocnicí stezky pro kola. Stezky plné krásný hupů, klopenek a velkých či malých skoků, které lze ale vždy i bokem objet. Nikoho se nikdy raději ani nezkoušel ptát zda vůbec může. Protože z tehdejších zkušeností v jiných městech by s největší pravděpodobností přišla odpověď že v žádném případě ne. A při výslovném NE se už pak těžko chodí s motykou do terénu.

FOTOGALERIE - Vznikly hned 2 na sobě nezávislé iniciativy na stavbu Single trailů pro cyklisty u nemocnice ve Dvoře Králové

A tak postupně za hodiny, dny a týdny svého volného času vybudoval 2 plnohodnotné trasy, kde se mohou vyřádit jak běžní, ale zkušenější cyklisté, tak opravdoví mistři dlouhých skoků.

V poslední době jsou ale různé bike parky, single traily, či pumptreky velice populární, rostou po celém světě jako houby po dešti a jsou doslova přecpané sportujícími lidmi všeho věku. 

Rozhodli jsme se proto, že se pokusíme tento již hotový královédvorský skvost bikerského stavitelství plně legalizovat, doplnit o potřebné bezpečnostní značení, vše doladit podle posledních zkušeností od nás i ze světa a navíc vystavět další bezpečné trasy pro začátečníky a hlavně pro malé i větší děti, pro které ve městě nic podobného není a do okolních měst a vesnic si sami nezajedou. Případně v místě postavit i menší pumptrack.

Druhá iniciativa

Shodou neuvěřitelných náhod měl identický nápad rovněž novinář Tomáš Plecháč a ve dvou dnech těsně po sobě se tak v lese u nemocnice uskutečnilo hned několik na sobě zcela nezávislých schůzek! My jsme se potkali v úterý s ředitelem Městských lesů panem Petrem Kupským a ve středu jsme měli setkání s dalšími cyklisty a hlavně s předsedou České Mountainbikové Asociace Václavem Vlkem Volrábem. Na schůzku byli pozváni také 3 zastupitelé se vztahem ke sportu Jan Bém, Dušan Kubica a starosta Jan Jarolím. Dorazil Jan Bém, Dušan Kubica se omluvil, protože se zdržel na jednání rady města. 

Tomáš Plecháč zase na středu dopoledne zorganizoval schůzku se starostou Janen Jarolímem, místostarostou Janem Helbichem, ředitelem Městských lesů Petrem Kupským a pozval také špičkového stavitele trailových tratí a předsedu spolku Trutnov Trails Jana Rejla, od kterého si město plánuje objednat studii proveditelnosti. Společně pak nebyli jen u nemocnice, ale také na dalším místě ve městě dříve vytipovaném jako možné místo pro pumptrack.

Nejdůležitějšími výsledky všech setkání je, že:

- podporu nápadu vyjádřili jak zástupci vedení města, tak i opozičních stran

- ředitel Městských lesů je budování stezek pro cyklisty rovněž nakloněn, jen potřebuje pro jednání partnera, který si celou věc vezme na starosti. 

- obě iniciativy si pozvaly opravdové odborníky, kteří se dobře znají a na podobných projektech spolupracují

Co nás nyní čeká:

- pokusíme se obě iniciativy propojit, protože tříštit síly zrovna v tomto záměru nám přijde zhola nesmyslné

- stavitelé stávajících tratí zaměří a zmapují, co vše se jim podařilo vybudovat

- proběhne debata o způsobu zastřešení aktivit - zda se využije některý stávající spolek, či se založí nový.

- schůzka s vedením města, kterou se pokusíme domluvit na co nejbližší termín

Jan Holan a zatím nejmenovaný stavitel, kterého jistě brzy všem představíme

ps: Chcete-li se na projektu jakkoliv podílet, tak napište na mail: Jan.holan2013/zavinac/gmail.com

Související články
V Hořicích se dnes bude řešit nová sportovní hala a také singletraily - online přenos
Vaše komentáře
, 16.05.2022 17:29, Reagovat
Je nějaká aktualizace ke stavu, popřípadě budoucnosti trailů v DK a okolí?

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2451x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Kalendář akcí
16.07.2024 18:00 - 16.07.2024 22:00
NáChodka turnaj v šipkách
16.07.2024 18:00 - 16.07.2024 22:00
NáChodka turnaj v šipkách
17.07.2024 15:45 - 17.07.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku
18.07.2024 15:45 - 18.07.2024 16:45
Chůze s trekovými holemi
19.07.2024 15:45 - 19.07.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku