Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Sport > cyklistika

V neděli se chystá silniční závod na 15km okruhu

Redakce / 17.07.2020, Hořičky - Náchodsko a Broumovsko
V neděli 19. července 2020 je připraven první ročník silničního cyklistického závodu Žernovský bajk ROAD, který se pojede v rámci tradičního Dobrušského poháru na Hořičkách. Pro téměř 150 cyklistů bude připraven 15kilometrový okruh přes Světlou p. Hořičkami, Vestec, Chvalkovice, Brzice. Zájemci o účast v závodu se však již mohou jen dívat: omezená kapacita závodu je naplněna.
 

Nápad vznikl v hlavách pořadatelů tradičního závodu na horských kolech, který děláme 18 let na Žernově. Silniční závod je ale zcela nová výzva, je to královská disciplína cyklistiky, organizačně však náročnější kvůli provozu na silnicích: závod se totiž jede za plného silničního provozu.

"Ve spolupráci s Policií České republiky jsme se pokusili vytipovat vhodný okruh a našli jsme ho na katastrech obcí pod Hořičkami, kde bude zázemí v tamním sportovním areálu. Musím za organizátory poděkovat starostům jednotlivých obcí, přes jejichž katastrální území budeme projíždět za celkovou pomoc se zajištěním závodu, zejména na křižovatkách“, přiblížil nezbytnou spolupráci s dalšími obcemi Libor Mojžíš, ředitel závodu. 

Startovat se bude u Heřmanského dvora v neděli dopoledne v 10:00 ve dvou po sobě jdoucích vlnách. Hlavní kategorie jede 4,5 okruhu tzn. přes 70 km, veteráni a ženy jedou 3,5 okruhu.   

Závod se jede za plného silničního provozu, okruh bude označen dopravními značkami a omezenou rychlostí. Prosíme řidiče o maximální toleranci a ukázněnost. Na startu budou zkušení cyklisté, ale i amatéři, kteří si zkrátka přijdou závod jen vyzkoušet. Předpokládáme, že výkonnostní rozptyl bude velký.  

Generálním partnerem akce je firma Pinguin z Náchoda, která poskytla ceny pro vítěze.

Mgr. Libor Mojžíš

Cyklista a starosta městysu Žernov


 

Související odkazy
Žernovský bajk road

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 458x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí