Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport > cyklistika

Jeden z nejkrásnějších závodů na horských kolech Kupkolo.cz MTB Trilogy BUDE a už zná svou podobu!

Redakce / 31.05.2020, Teplice nad Metují - Náchodsko a Broumovsko
Rozhodnutí padlo! Jediný a jedinečný bike a enduro etapový závod v Čechách – Kupkolo.cz MTB Trilogy v Teplicích nad Metují bude! A bude lepší než kdy dříve! Tým organizátorů v čele s Vénou Hornychem se nenechal odradit a přípravy jedou naplno. Sice s malými omezeními, ale také s řadou parádních vylepšení.


Nejvýznamějším posunem je, že letošní 9. ročník Kupkolo.cz MTB Trilogy bude součástí Českého poháru bike maratonu, takže každý bude mít jedinečnou šanci se poměřit s maratonskými profíky ČR. Závod se také stal partnerským závodem seriálu horských kol Nova Cup.
Organizátoři stále věří, že na startu budou i zahraniční závodníci. "Na příští rok bychom rádi, aby závod patřil do UCI S2 kategorie, proto je letos ideální možnost si Kupkolo.cz MTB Trilogy osahat nanečisto“, říká ředitel závodu Véna Hornych.

Akce se uskuteční ve dnech 3.–5. července 2020 v Teplicích n. M


Protože v Polsku se bude moci závodit až od srpna, tak se budeme muset spokojit jen s českým územím. Nicméně i to je parádní a nikdo se nemusí bát, že by byl ochuzen o "pure mountainbiking".

V pátek 3. 5. 2020
v odpoledních hodinách intervalově odstartuje celý etapák Prologem – zhruba 10km časovka (intervalový start) v okolí Teplic nad Metují. Enduristi se mohou těšit na 8 RZ (rychlostních zkoušek) a maratonci na velmi členitý terén v lesním prostředí, mezi skalními bloky. Prolog hned v úvodu bikery zasvětí do technické i fyzické náročnosti závodu. 

V sobotu a v neděli již budou na programu vlastní 70–80km etapy s cca 10 rychlostními zkouškmi (RZ). Ta sobotní bude kopírovat originální etapu The Best of Sudety, ale byla upravená tak, aby nezavedla závodníky na polskou stranu hranic. Nedělní etapa z části povede po původní etapě Vraní hory, avšak místo výživného stoupání na Královecký Špičák závodníci okusí „kanadskou bikovačku“ na Trutnov Trails. Ale nebojte, o legendární sjezd z Jánského vrchu trať ochuzena nebude, ba naopak! Letos tento sjezd nemine ani jezdce Demo, což je zkrácená verze etapáku, jehož etapy jsou cca 40–50 km dlouhé.
Tratě můžete studovat zde

Konečné výsledky celého etapáku (Extreme Race Marathon) budou započítány do Českého poháru bike maratonu 2020 (v případě juniorů a kadetů jde o demoverzi celého Kupkolo.cz MTB Trilogy) a do Nova Cup 2020 jako trasa A. Nedělní demo etapa Trutnov Trails (kterou lze absolvovat samostatně) bude závodem počítaným do seriálu Nova Cup jako trasa B a pro Nova jízdu bude samostatná cca 20km trasa.
Přihlašte se zde

Dětské závody

Trilogy 2020 – KIDS budou probíhat v etapových dnech dospělých, tedy v sobotu a v neděli. V sobotu všechny dětské kategorie budou závodit v blízkém okolí startu a cíle v teplickém parku. V neděli pak podle pravidel Nova Cupu ml. žáci a žačky do 11–12 let (2008–2009) st. žáci a žačky do 13–14 let (2006–2007) pojedou tzv. Nova jízdu. Její délka bude cca 20 km a otevřená bude i méně zdatným bikerům každého věku. Dospívajícím bikerům poodhalí opravdový biking ze světa dospělých. 

Dětský tréninkový kemp

Pro letošní rok je i připravený Kupkolo.cz MTB Trilogy Kids Camp, který bude probíhat v etapových dnech dospělých. Děti (od 8 do 14 let) se pod vedením bikové školy Vlasty Kabeláče Čiháčka budou učit novým bikovým dovednostem a vyvrcholením každého dne bude start účastníků kempu při Kupkolo.cz MTB Trilogy KIDS. 
Jestli vám partner(ka) bude hubovat, že si jedete závodit a on(a) s dětmi musí zůstat doma, tak NEMUSÍ. O děti bude postaráno :-)
Své děti přihlašte zde

Vystupte ze své komfortní zóny!

Pokud chcete zažít něco jedinečného, neměli byste váhat! Pokud si nevěříte po technické stránce, Dušan Mihalečko, který se podílí na rozšiřování Trutnov Trails, každého rád zasvětí do tajů, jak zkrotit svého bika v terénu typickém pro Kupkolo.cz MTB Trilogy. Pokud si nevěříte fyzicky, můžete oslovit Martinu Chrástkovou, která vám ráda připraví tréninkový plán tak, abyste Kupkolo.cz MTB Trilogy jen nepřežívali, ale abyste si jej i užívali!

Osobní zkušenost je nejvíc!

Po loňském MTB Trilogy Irena Klingorová napsala: „Dojmů a zážitků je neskutečně a ještě jsem úplně všechno nevstřebala... pro představu je snad důležité jen to, že po prologu mě celou první etapu honily myšlenky, komu prodám moje celopéro, protože jsem měla dojem, že na to kolo vůbec nepatřím... ale díky neutuchající podpoře kamarádů, rodičů a pořadatelů jsem nakonec celou trať projela, prohrcala, prošla nebo proskákala do cíle, a to v plné palbě, z čehož mám naprosto skvělej pocit😍.”

Vzhledem k situaci organizátoři ponechali zvýhodněné startovné až do 24. 6. 2020. Přihlásit se můžete ZDE

Pojďte zažít Broumovsko na vlastní kůži! Na viděnou v Teplicích nad Metují!

Tým Kupkolo.cz MTB Trilogy
www.mtbtrilogy.cz (fotografie, videa, výsledky, zážitky, příběhy)

Sledujte práce na přípravách i na Facebooku závodu
https://www.facebook.com/mtbtrilogy

FOTOGALERIE - Jeden z nejdrsnějších závodů horských kol v České republice Kupkolo.cz MTB Trilogy v Teplicích nad Metují začíná již za pár dní!

Související články
Jeden z nejdrsnějších závodů horských kol v České republice Kupkolo.cz MTB Trilogy v Teplicích nad Metují začíná již za pár dní!
Hvězdy světové cyklistiky v pátek odstartují na náročném Kupkolo MTB Trilogy v Teplicích nad Metují
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2027x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Kalendář akcí
16.07.2024 18:00 - 16.07.2024 22:00
NáChodka turnaj v šipkách
16.07.2024 18:00 - 16.07.2024 22:00
NáChodka turnaj v šipkách
17.07.2024 15:45 - 17.07.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku
18.07.2024 15:45 - 18.07.2024 16:45
Chůze s trekovými holemi
19.07.2024 15:45 - 19.07.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku