Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Oprava silnice nebo veřejná sbírka. Kraj pomáhá s následky lokální povodně na Hradecku

Redakce / 3.06.2016, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Následky lokálních povodní, které o víkendu zasáhly především oblast Královéhradecka, pomáhá řešit i kraj. Vypomůže například s organizací veřejné sbírky nebo urychlí vyspravení silnice u Výravy, která zůstala podemletá. Město Dvůr Králové, ani například záplavami zasažený Dubenec na Královédvorsku, zatím o finanční pomoc nezažádali. Vybrané obce Královédvorska lokální povodeň zasáhla v úterý 24. května.
 

„Starostové nejvíce postižených obcí Výravy a Jílovice jednali na krajském úřadu a z tohoto jednání vzešly první požadavky, se kterými by kraj mohl pomoci,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. 


Předně pomůže kraj s opravou silnice III/2992 přes Výravu, která byla během povodně poškozena „U této silnice je problém, že bude objízdnou trasou namísto opravované komunikace v Českém Meziříčí. Musíme proto zajistit přednostní opravu tak, aby se nepoškodila ještě více, až na ní bude zvýšen provoz právě kvůli objížďce,“ doplnil hejtman Franc. 


Obec Výrava se také rozhodla uspořádat veřejnou sbírku na pomoc lidem, kterým voda zaplavila domy. S uspořádáním jim pomohl krajský úřad. „V tuto chvíli finalizujeme s obcí podklady, které jsou potřeba pro vyhlášení veřejné sbírky. Jsme s obcí domluveni, že pokud nám vše co nejdříve dodají, sbírka by se mohla rozběhnout nejpozději začátkem příštího týdne,“ řekla ředitelka Krajského úřadu Ivana Křečková. 


V obci Jílovice vypomůže kraj především metodicky. Škody na majetku zde nejsou tak vysoké, nicméně byly některé projekty realizované z dotací. Protože se jedná o mimořádnou situaci, pomůže úřad vyřídit věci po administrativní stránce tak, aby obci nehrozila sankce z porušení dotačních smluv.
„Ačkoliv je starost o postižené obce především na příslušné obci s rozšířenou působností, nechceme se jako kraj obrátit zády. V příštím týdnu se chci sejít přímo v místě dění se starosty obcí, které záplavy postihly. V tu chvíli by už měli mít vyčíslené škody a můžeme se bavit o další možné pomoci kraje, například finanční,“ dodal hejtman Franc.

Autor: Martina Götzová

 

Související články
Průtrž mračen s bouřkou dnes zasáhla Královédvorsko, ve Dvoře se zametali kroupy z chodníků
Stoletá voda 9. a 10. března 2000 Dvůr Králové nad Labem a přehrada Les Království

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 473x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online