Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Politika

Setkání na podporu demokracie a svobody justice - Jaroměř (13. 5. 2019)

Redakce / 9.05.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
Jaroměř se v pondělí 13. května 2019 připojí k protestům proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti. I místní občané tak vyjadřují obavy, že nebude dodržena nezávislost české justice. Setlkání v Jaroměři začne v 18:30 u sochy TGM u základní školy Na Ostrově.
 

FOTOGALERIE - Za spravedlivou justici - Jaroměř 30. dubna 2019

Odtud bude pokračovat pochod kolem jaroměřských škol - jako reakce na nedávné prohlášení Marie Benešové, že mladí lidé (studenti) ani nepoznají rozdíl mezi soudci a státními zástupci. 

Sešli jsme se již v pondělí 30. dubna 2019, kdy bylo setkání na podporu spravedlivé justice v Jaroměři svoláno od 18 hod. ke kostelu Sv.Jakuba staršího. V 17:45 přestalo pršet a vysvitlo trochu i sluníčko. U kostela jsem napočítala cca 70 statečných lidí, kterým není jedno, že premiér Babiš a prezident Zeman nectí zákony a ústavu a dělají si co chtějí. Ti, kdo vyrazili dnes do ulic hlavně s heslem "Nejsme slepí", přišli vyjádřit svůj nesouhlas se jmenováním Marie Benešové na post ministryně spravedlnosti. Bylo to jedno ze setkání, která se konala po celé republice na 106 místech a svolal ho spolek Milion chvilek pro demokracii. Zazpívali jsme na úvod píseň Jednou budem dál a Svobodnou zem a přečetli sumář událostí, které vyvolaly potřebu sezvat dnešní setkání a pochody. Od kostela Sv.Jakuba staršího jsme šli průvodem Havlíčkovou ulicí přes hlavní náměstí, most Komenského (pořádně jsme ho teda rozhoupali!) k soše TGM u základní školy Na Ostrově. Cestou a u sochy se přidali další lidé. Zazpívali jsme píseň Krásný je vzduch a přečetli prohlášení spolku Milion chvilek pro demokracii. Setkání zakončil zpěv státní hymny, Modlitby pro Martu a společná fotografie. Díky všem, kteří si nemyslí, že jedinec nic nezmůže, protože hodně jedinců dohromady toho může zmoci dost... 

Myslíme to vážně. Požadujeme demisi Marie Benešové. 

NAŠE POŽADAVKY

1) Demise Marie Benešové
2) Vláda se zaručí, že neodvolá Nejvyššího státního zástupce.
3) Zaručí se tím, že přijme a naplní SEDM POJISTEK pro nezávislost justice.

Žádáme každého účastníka, aby na toto setkání přivedl TŘI DALŠÍ LIDI! 

Pokud se nás opět sejde víc, nebude možné naše požadavky ignorovat. Musíme dát důrazně najevo, že nehodláme přijímat nepřijatelné. Přišel čas, aby se obyčejní občané postavili papalášské aroganci mocných.

Sedm pojistek pro nezávislost justice: http://bit.ly/SEDM_POJISTEK

Více na www.milionchvilek.cz.

Jana Žárská

 

Související články
Demonstrace Milion chvilek pro demokracii ve Dvoře Králové
Reportáž z pondělní podpory demokracie v Jaroměři (13. května 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 170x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí