Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Lékaři

Náchodská nemocnice otevřela moderní radiodiagnostické oddělení, budoucí urgentní příjem

Redakce / 25.06.2019, Náchodsko a Broumovsko
Rekonstrukce radiodiagnostické oddělení v náchodské nemocnici probíhá od června loňského roku, nyní nemocnice prostory vybavila novými ultrazvuky a pořídila nový rentgen.
 

Tři budovy náchodské nemocnice prošly rekonstrukcí za více jak 18 milionů korun. Vznikla zde moderní pracoviště pro rentgen a ultrazvuk. 

„Celý ten koncept zapadá do plánu ambulantního provozu, kdy by v budoucnu měl v této části nemocnice vzniknout urgentní příjem. Nové prostory radiodiagnostického oddělení přinesou větší možnosti pro lékaře a pacientům komfortnější prostředí,“ informoval náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar. 

Rekonstrukce radiodiagnostického oddělení začala v říjnu loňského roku. „Z důvodu zachování zdravotnické péče jsme stavební práce rozdělili tak, aby pro potřeby lékařů a pacientů nebyl přerušen provoz rentgenového a ultrazvukového pracoviště," sdělil radní pro investice Václav Řehoř.

Stavební práce se dotkly budov A, B a D. V prvním nadzemním patře budovy A došlo k přeměně pracoviště ultrazvuku na skiagraf. V jejím druhém nadzemním patře stavbaři opravili podlahy, vznikly zde stropy s novými podhledy a nové svislé lehké příčky. V budově D se pracoviště rentgenu přeměnilo na vyšetřovnu ultrazvuku. Dále zde vzniklo zázemí pro personál a recepce. V budově B v horním areálu nemocnice došlo k drobným stavebním úpravám.

Vedle této rekonstrukce probíhá souběžně první etapa dostavby a modernizace nemocnice za 1,3 miliardy korun. Ta by měla být dokončena v roce 2020.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Zdravotnický holding KHK

 

Související články
V Jaroměři byla otevřena stanice sociálních lůžek
Porodnice v Náchodě bude v červnu uzavřena
Jaroměřští záchranáři mají k dispozici novou sanitku

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 82x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět