Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Vodním skautům shořela loděnice s 20 loděmi - podívejte se na smutné video

Redakce / 23.11.2019, Dvůr Králové nad Labem
V pátek po půl deváté byl nahlášen požár v části Dvora zvané Vorlech. U Labe nakonec nehořel bývalý areál TIBA, jak se rychle šířilo Dvorem, ani loděnice tělovýchovné jednoty na levém břehu, ale tzv. turistická dřevěná loděnice na břehu pravém.
 

Požár loděnice vodních skautů

Šest jednotek hasičů bylo zalarmováno kvůli nahlášenému požáru dřevěné loděnice na pravém břehu řeky Labe. Hasiči dostali požár během několik minut pod kontrolu, dohašovací práce byly ukončeny po 22. hodině. Požárem byla poničena nejen tzv. turistická loděnice, ale také dvacítka lodí, které využívali místní skauti. Škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc Kč. Uchráněné hodnoty představovaly asi 50 tisíc korun. 

Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování. U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a Trutnov a dále JSDH Hajnice, Verdek, Žireč, Bílá Třemešná.

Pomoc skautům

Pokud můžete jakýmkoliv způsobem vodním skautům pomoci, napište nebo zavolejte Jitce Baudishové. E-mail: bauda@centrum.cz, telefon:  736 682 805. 
Číslo účtu pro zaslání jakékoliv finanční pomoci: 222400851/0300 VS: 111

Jan Holan

FOTOGALERIE - Vodním skautům shořela loděnice s 20 loděmi - podívejte se na smutné video

FOTOGALERIE - Požár loděnice

 

Související články
Sedm jednotek hasičů likvidiovalo požár lakovny ve Smiřicích
Požár v rodinném domě ve Vítězné způsobila neznalost a nedbalost
Požár v domě v Hořicích způsobila sušička prádla

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1651x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí