Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Při pádu větroně v Žirči se poškodilo jen letadlo

Redakce / 11.07.2019, Žireč
K pádu větroně při tradičním závodu větroňů Safari 2019 došlo dnes před 17. hodinou nedaleko letiště v Žirči. Pilot vyvázl bez zranění, přesto při události spolupracovaly všechny složky IZS.
 
Ve čtvrtek 11. července přijalo před 17. hodinou krajské operační a informační středisko hasičů hlášení řídícího letového provozu o letecké dopravní nehodě v katastru části Žireč. Nedaleko letiště mělo dojít k pádu větroně. Na základě oznámení byly zalarmovány čtyři jednotky požární ochrany. Na místě spolupracovaly všechny složky IZS. Dle zpráv hasičů byla po jejich příjezdu zajištěna jednu zraněná osoba a byla předána do péče záchranářů. Dále se jednotky postaraly o zabezpečení místa události, které si následně převzala policie. Okolnosti letecké dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování. 

U události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Žireč, Hajnice a Bílá Třemešná.

Safari 2019Tradiční závod kluzáků pořádá na letišti v Žirči Aeroklub Dvůr Králové nad Labem jako 6. neoficiální mistrovství České republiky dvousedadlovek Safari 2019, a to od 29. června do soboty 13. července.

Jak naší redakci sdělil ředitel závodu Jiří Pešta, nic moc se při pádu nestalo - k události došlo při přistávání a pilot dle jeho slov není zraněn, došlo jen k poškození letadla. Soutěž tak bude pokračovat. Zítra čeká závodníky poslední letový den. Soutěže se účastní piloti ze zahraničí i Dvora Králové n. Labem včetně několikanásobné medailistky z mistrovství světa Jany Vepřekové.

Průběh závodu můžete sledovat zde.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Letecká nehoda, tragická dopravní nehoda, záchrana zvířat a samozřejmě požáry.
Požár u Pecky hasilo letadlo z Jihlavy, hořelo i ve Vítězné
Dvoráci vybojovali medaile ve všech třídách soutěže Safari cup 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1155x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí