Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Do ZOO Dvůr Králové VLAKEM!

Redakce, J. H. / 14.05.2015, Dvůr Králové nad Labem
Již od 1. června bude v provozu zcela nový úsek železniční tratě, který spojí železniční stanici Dvůr Králové nad Labem se ZOO Dvůr Králové. Využita je původní vlečka určená pro obsluhu královédvorského průmyslu. Délka nově zprovozněného úseku je 3,8 km. Tato propojka zásadně obohatí možnosti cestovního ruchu v celém regionu! 
 

Návštěvníci, kteří se rozhodnou pro návštěvu ZOO tak již nemusí přijíždět jen osobními auty, ale mohou využít historického vlaku, který bude v období od června do září vypravován vždy od pátku do soboty v dvouhodinových intervalech z Hradce Králové. Historický parní vlak tak s Hradcem Králové spojí nejatraktivnější turistické cíle Královéhradeckého kraje - Jaroměř/Josefov, Kuks, Braunův Betlém a ZOO Dvůr Králové. Zároveň vlak kopíruje trasu velmi atraktivní Labské cyklostezky, kterou jen za rok 2014 využilo neuvěřitelné množství cyklistů! Historický vlak tak bude vybaven i nákladním vagonem s unikátním systémem ukotvení kol. Do vlaku bude možné přistoupit kdekoliv po trase! 

Historický vlak se ve stanici Dvůr Králové bude křížit s rychlíky po trase 030 Liberec - Pardubice,  je tedy zajištěno přímé, rychlé a velmi pohodlné napojení nejen na kraj Královéhradecký, ale i Pardubický a Liberecký, včetně turisticky velmi atraktivního Českého ráje!

Jedinečným bonusem pro všechny bude i bezprostřední napojení na jedno z nejkrásnějších koupališť na území České republiky. Přírodní areál z 30 let minulého století je vybaven 2 velkými vyhřívanými bazény, 2 dětskými brouzdališti, welness zónou a spoustou atrakcí pro děti včetně nejdelšího tobogánu na území ČR. Je tak tedy takřka jisté, že se každý návštěvník ZOO na zpáteční cestě zastaví zregenerovat po náročné návštěvě ZOO. Vstupenka do ZOO totiž platí i do plaveckého areálu a naopak. Součástí koupaliště je i nový kemp s chatkami a turistická ubytovna pro ty, kdo se rozhodnou zde zůstat déle. ani špatné počasí neznamená stopku! Bazény jsou totiž vyhřívány odpadním teplem ze ZOO a v případě opravdu extrémního počasí se nabízí krytý plavecký bazén, který se nachází hned vedleZOO i Letníhou koupaliště. V místě bude otevřena i půjčovna kol a in-line bruslí! Nic tak po dobré regeneraci nebrání zpáteční cestě na kole či bruslích po kvalitní cyklostezce. Kola a brusle lze vrátit v kterékoliv železniční stanici v kraji.

Dvůr Králové nad Labem se těší na vaší návštěvu :-)

L. Vokurka

Projekt Davida Kratochvíla, který řeší jak zastávku vlaku "u koupaliště a ZOO", tak úpravy koupaliště, umístění krytého bazénu, bezbariérové propojení ZOO, koupaliště i zastávky vlaku najdete zde.

Další pohádku najdete zde. A také zde:  (Na této pohádce je krásné, že některé věci již opravdu FUNGUJÍ!! )

 

Související články
O víkendu v zoo čokoládová show, dětský den a vstup pro děti zdarma v rámci akce S vysloužilci do ZOO!
Pátrání po totožnosti nezodpovědného cyklisty, který málem zemřel pod vlakem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 681x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí