Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

S registrací na očkování lidem pomůže krajská telefonní linka

Krajská infolinka pomůže s informovaností k očkování proti covid-19

Redakce / 14.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V pátek 15. ledna 2021 začne registrace obyvatel starších 80 let do očkovacího systému. Královéhradecký kraj v pátek spustí vlastní informační linku pro pomoc s očkováním proti covid-19, kde získají senioři ty nejdůležitější informace, a třeba i pomoc s registrací.
 

Krajská informační linka jako nouzová pomoc


Ne všichni senioři mají přístup k internetu, umí na něm pracovat a vyhledávat informace. Bohužel každý také nemá na blízku známé nebo příbuzné, kteří by jim pomohli. Ani centrální informační koronavirová linka 1221 nemusí být zrovna volná, a tak mohou využít krajskou informační linku. Krajská linka bude v provozu ve všední dny od 9:00 do 15:00. Nenahrazuje celostátní koronavirovou linku 1221, ale slouží jako další informační alternativa pro obyvatele regionu. Lidé se na ni dovolají na telefonním čísle 495 817 110.

V centrální registrační systém na očkování proti covid-19 si lidé po registraci podle dalších pokynů zarezervují termín a následně se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi stávajících očkovacích míst regionu – v nemocnicích v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou a také ve Vrchlabí.

Informace o očkování v Královéhradeckém kraji najdou čtenáři také na krajském webu na adrese koronavirus.kr-kralovehradecky.cz

Kde se dozvím informace o očkování Covid-19:

Očkovací strategie v kraji


V kraji od konce prosince očkuje hradecká fakultní nemocnice, ke které se začátkem ledna po dodávce vakcíny přidaly krajské oblastní nemocnice a soukromá nemocnice ve Vrchlabí.

„V současné době probíhá očkování zdravotníků, rizikových pacientů v nemocnicích a také klientů a personálu v domovech pro seniory. V souladu s očkovací strategií ČR předpokládáme, že i v našem kraji začneme co nejdříve očkovat osoby starší 80 let, které se zaregistrují a následně se podle pokynů objednají v rezervačním systému,“ sdělil hejtman Martin Červíček.

Předpokládá se, že se lidé mladší 80 let a ostatní skupiny budou moci zaregistrovat od 1. února. „Máme přislíbeno, že každý měsíc dostaneme dodávku zhruba 100 tisíc dávek vakcíny. Do této fáze by se měla zapojit už i velká očkovací centra, která plánujeme zřídit pravděpodobně v každém okrese. Předpokládáme, že nám v jejich provozu pomohou zdravotníci nejenom z našich nemocnic. O konkrétních místech, podmínkách a o spuštění budeme veřejnost včas informovat,“ doplnil hejtman.

Očkování seniorů v domovech pro seniory

Vedle očkovacích míst v nemocnicích zahájil provoz také mobilní očkovací tým Fakultní nemocnice Hradec Králové a Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, který začal očkovat klienty a
zaměstnance v Domově důchodců U Biřičky v Hradci Králové. 
Od příštího týdne začnou mobilní týmy očkovat i v dalších domovech pro seniory v regionu ve spolupráci s krajskými nemocnicemi.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj


 

 

 

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 650x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí