Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Páteční hlášení starosty města

Redakce / 27.03.2020, Jaroměřsko
V této chvíli máme v okrese Náchod 12 potvrzených případů, v Královéhradeckém kraji pak celkem 41. Dobrou zprávou je, že i přes výrazný nárůst prováděných testů se čísla nijak dramaticky nezvyšují a hlavně nedochází ke komunitnímu přenosu. Je zřejmé, že ukázněný přístup při dodržování opatření má smysl !
 
- Dne 26.3.2020 vydalo ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se zmírňuje rozsah zákazu maloobchodního prodeje a služeb a to s účinností od dnešního dne 06.00 hod. Přesné znění opatření naleznete zde 

- Pro všechny nemocné či osoby v karanténě – Jsme s vámi! Přejeme vám brzké uzdravení a nabízíme pomoc. Pokud nebudete schopni zabezpečit si své základní potřeby, bez ostychu se na mě obraťte prostřednictvím e-mailu horacek@jaromer-josefov.cz, nebo na tel. 608514091. Zaručuji vám absolutní anonymitu! Důležité je, abyste věděli, že v tom nejste sami. 

- Informace pro klienty Městské knihovny, po dobu platnosti nouzového stavu nebudou knihovnou zasílány upomínky a samozřejmě nebudou účtovány žádné poplatky za pozdní vrácení knih.

- Veškeré aktuální informace, které budeme mít k dispozici naleznete na našich www stránkách jaromer-josefov.cz, přímý odkaz zde.

- Stále platí nabídka pomoci seniorům při nákupech a donášce obědů, zájemci o tuto službu a stejně tak i případní dobrovolníci se mohou hlásit na e-mail: pilny@jaromer-josefov.cz. 

- Také stále platí nabídka roušek zdarma pro občany Jaroměře, zájemci o roušky pište na e-mail: hajpislova@jaromer-josefov.cz. Ve své žádosti uveďte jméno a příjmení, přesnou adresu a počet osob v domácnosti. Roušky budou doručeny do poštovních schránek, proto prosím o jejich viditelné označení!

- Probíhá nám již třetí týden mimořádných opatření a je naprosto pochopitelné, že se bude zvyšovat nervozita a stres, prosím pokuste se vydržet. Jedinou cestou, jak maximálně zkrátit toto nepříznivé období, je dodržování všech přijatých opatření, zvýšená osobní hygiena, minimální kontakty mezi lidmi, ale také pozitivní přístup a dobrá nálada! Zdržte se prosím agresivních a nenávistných komentářů, útoků na nemocné apod., takovým jednáním rozhodně ničemu nepomůžete, naopak situaci jenom zhoršujete. Buďme zodpovědní a ohleduplní a zvládneme to!

starosta 
Josef Horáček
 

Související články
První nakažený koronavirem potvrzený v kraji. V nemocnicích vyhlásili zákaz návštěv
Osobní zkušenosti mladých děvčat v Praze - tedy už brzy u nás
Na veřejně dostupných místech nově maximálně jen ve dvou, výjimkou jsou rodiny
Krotitelé virů! Aneb hasiči to rozjeli na písničku z filmu Krotitelé duchů
Senátor a starosta Vrchlabí Jan Sobotka vyzývá! Buďme tolerantní k chatařům a chalupářům
Pravidelné hlášení z radnice - dnes hodně nových informací

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 135x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online