Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Akce

Jaroměřský kros 2018

8.04.2018 08:00 - 8.04.2018 15:00
Jaroměř-|Josefov areál pevnosti, dolík

Srdečně Vás zveme na tradiční již osmý ročník běžeckého závodu. Závod je určen pro všechny běžecké kategorie od amatérů přes profíky. Součástí závodu je i běh pro Speciální školu dětí s postižením a také běh s pejskem. Více na www.jaromerskykros.cz, kde je možno se i elektronicky přihlásit. Přihlášky jsou již odstartovány. Bohaté odměny a startujeme za doprovodu dělostřelecké salvy. Program pro děti a občerstvení.
Vstupné: 0 - 150,-Kč
Pořadatel: TJ SOKOL Jaroměř, Sport Pour
Kontakt: jiri.pour@seznam.cz, 606091030

Charakter závodu 2018:

Závody jsou organizované dle pravidel atletiky a jedná se o významný závod v terénu, kde se účastní nejen složky dětí a mládeže, přípravky, dospělých, seniorů, ale i vložený závod tělesně i mentálně postižených osob. Závod je zaměřen na všechny věkové kategorie včetně závodu předškolních dětí, které jsou s rodiči na startu i v průběhu závodu přímo účastníky závodu. Hlavní motto závodu je již od samého počátku: závod pro všechny, kteří běhat chtějí. Na startovní listině budou opět závodníci ze zahraničí a tentokráte ve větším množství z Německa. Jedná se o navázání kontaktu přes atletický svaz.

Zvláštnosti závodu:

Velice přínosný je závod postižených dětí a mládeže, kde děti i vychovatelé obdržely odměnu za závod a za bouřlivého potlesku diváků podaly skutečně vynikající výkon. V přílohách jsou fotografie ze závodu z roku 2017. V roce 2018 tento vložený závod zcela jistě opět uskutečníme. Závod bude taktéž s doprovodným programem klubu přátel Josefova – využití vojenského výstřelu jako startovacího povelu, přehlídka dobových kostýmů a občerstvovací stánek. Dále budou v prostoru areálu umístěny atrakce zdarma pro nejmenší účastníky závodu. Tyto atrakce jsou opět připravené.  

V závodě bude opět použitá technologie čipu, na on-line přihlášky, kde si závodník po předchozí registraci v termínu, vyzvedne ráno před startem obálku s čipem a startovním číslem. Zrychlí se tím opět registrace a fronty na číslo. Počet startujících neustále stoupá. Trasy závodu se již v roce 2014 certifikovaly, proto zůstanou ve stejné podobě – osvědčili se. Přidáme na trasu opět umělé překážky. Zlepšení ve formě dvou nezávislých týmů: jeden jako měřící a startovací a druhý jako vyhodnocovací a vyhlašovací se velice osvědčilo. Nyní to nejdůležitější: závod Jaroměřský kros se stal oficiálním pořadatelem Mistrovství České republiky  České obce sokolské pro rok 2018.

Máme z toho velkou radost a již nyní se těšíme na přípravu a na závodníky v samotný den závodu se samými osmičkami 8. duben 2018 neděle.

 

 

Umístění závodu:

Závod se uskuteční opět na překrásných terénech Josefovské pevnosti a parku, který obepíná celý Jaroměř-Josefov. V minulých letech byl závod hodnocen vzhledem k tomuto výjimečnému terénu jako ideálně situovaný. Akce je připravována v součinnosti s orgány státní správy (povolení o záboru, dohled policie atd). Akce má zasmluvněné profesionální zdravotnické zabezpečení. Předpokládaný počet startujících bude opět kolem 500 běžců všech kategorií. To vše vyžaduje dokonalou přípravu a podporu nejen partnerů, ale i dobrovolníků z řad rodičů našich atletů. Závod  je pevně v termínových listinách a termín je koordinován s pořadateli kolizních závodů. V současné době má již svůj pevný termín a není ve stejném termínu jiný významný závod.

Jaroměřský kros je závodem v TOP 15 krosových běhů Česká republika.

Dále je v příloze soupis kategorií a dále startovní propozice tohoto významného závodu. Závod má celorepublikový charakter s mezinárodní jistou účastí (jedná se o pravidelné závodníky běžecké ligy Iscarex z Polska a dále ze Slovenska, Německa). Jedná se již o 8 rok pořádání tohoto závodu !

Na závodech bude opět přítomen delegát komise rozhodčích ČAS a dále výsledky budou zpracovány elektronickou cestou tzv. Atletickou kanceláří, která umožňuje výsledky ihned publikovat na webu: www.atletika.cz. Příspěvek má být zejména na technickou přípravu prostředí, propagaci, věcné ceny, medaile a diplomy.

 Závod svým rozsahem i charakterem splňuje všechny priority grantového programu a také v tom spatřuji jeho významnost.

Více  Leták  Foto  Reportáž z minulého ročníku  
Datum zveřejnění: 13.03.2018

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
28.04.2019 10:00 - 28.04.2019 13:00
VAŠEK KREJČÍK - ŽIJTE JÓGU