Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Doprava > aktuálně

Výpadovka na Trutnov bude uzavřena od 2. března 2020 až do podzimu

Objízdná trasa povede přes Choustníkovo Hradiště

Redakce / 2.03.2020, Aktualizováno , Královédvorsko
Stavební práce související s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace v Krkonošské ulici ve Dvoře Králové ovlivní od 2. března 2020 i osobní, nákladní a autobusovou dopravu. Tato komunikace bude zcela uzavřena v úseku od čerpací stanice směrem na Kocbeře.
 

FOTOGALERIE - Objízdná trasa Krkonošská ulice 2020

Obousměrné objízdné trasy povedou přes Choustníkovo Hradiště. Průjezd a pohyb motorových vozidel na staveništi bude umožněn pouze složkám integrovaného záchranného systému a na povolenky rezidentům. 

Ukončení stavebncíh prací a zprůjezdnění komunikace se plánuje na podzim, výlukové jízdní řády mají platnost do konce října 2020.

Povolenky se vydávají občanům u společnosti Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem, s. r. o. Žádost musí obsahovat následující údaje: jméno a příjmení, trvalé bydliště (případně adresu nemovitosti, k níž chtějí občané zajistit přístup), telefon a registrační značku (SPZ) vozidla. Žádost je třeba odeslat na e-mailovou adresu alfred.pohl@mevakdknl.cz.

Uzavírka se také dotkne některých linek autobusové dopravy, platit tak začnou výlukové jízdní řády (viz příloha). Tak jako tomu bylo u rekonstrukce kruhového objezdu, nahradí u části odkloněných linek zastávku "Pošta" zastávka "Dukelská". Bez obsluhy zůstanou v uzavřeném úseku autobusové zastávky „Dvůr Králové nad Labem, kaplička“ a „Vítězná, Záboří“. Odkloněné linky budou po objízdných trasách navíc obsluhovat náhradní zastávku „Vítězná, Komárov“.

Rekonstrukce Krkonošské ulice se realizuje v rámci další etapy kompletní rekonstrukce krajské silnice č. II/300 Dvůr Králové nad Labem – Kocbeře, tentokrát v úseku od čerpací stanice po odbočku na Vítěznou. Na projektu město spolupracuje s Královéhradeckým krajem. Kromě obnovy vodovodu, obnovy a prodloužení kanalizace dojde k předláždění stávajícího chodníku, dále k vybudování nového chodníku až na křižovatku k "Chaloupkám" a také k vybudování souvisejícího veřejného osvětlení. Město na rekonstrukci Krkonošské ulice vyčlenilo 25,5 mil. Kč. Královéhradecký kraj bude financovat rekonstrukci vozovky a vybudování nové dešťové kanalizace. 

Stejná spolupráce se bude letos realizovat i při rekonstrukci ulice Heydukova. Další letošní investice města do místních komunikací jsme zmínili již zde.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

 

Související články
Oprava Heydukovky a výpadovky na Trutnov: rok 2020 ve Dvoře Králové opět s objížďkami
Lesní tunel mezi Kocbeří a Dvorem Králové ustoupí širší komunikaci
Práce na opravě objízdné trasy jsou odloženy
Od pondělí 6. dubna se bude opravovat silnice z Komárova směrem ke Kocbeři

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 7061x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
15.03.2020 - Ode dneška budeme znovu zveřejňovat starší články s tipy na výlety. někdy aktualizované, někde ne. Snad to pro vás - zejména nové čtenáře - bude inspirací pro trávení volného času. Budeme vděčni, když nám z míst pošlete aktuální fotografie. K článkům je připojíme, Mějte se fajn

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
26.04.2020 - 26.04.2020
O prasátkách
24.05.2020 13:30 - 24.05.2020 16:00
O perníkové chaloupce