')
Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Noční bouřka přinesla přívalové deště. V Dubenci zvedla hladinu Hustířanky o 2 metry

V obci Dubenec byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity

Redakce / 7.06.2019, Královédvorsko
AKTUALIZOVÁO - DOPLNĚNY DALŠÍ FOTOGRAFIE Dnes v noci řešili hasiči v Královéhradeckém kraji přibližně dvacet událostí souvisejících s přívalovými dešťovými srážkami, nejvíce událostí bylo řešeno na Rychnovsku. Nejvíce byla na Královédvorsku zasažena obec Dubenec.
 

FOTOGALERIE - Povodeň 7. června 2019 Královédvorsko

Dubencem se prohnala voda, zaplavila domy, zahrady i silnice

V pátek 7. června 2019 krátce po půlnoci se obcí Dubenec na Královédvorsku prohnala velká průtrž mračen. Přívalové deště zvedly hladinu potoka Hustířanka zhruba o dva metry. Valící se voda se prohnala obcí a zaplavila několik domů, zahrad, poškodila místní komunikaci a mostky vedoucí přes potok.  
Místostarosta obce Petr Krejčí v noci vyhlásil 3. stupeň povodňové aktivity – ohrožení. Na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Dubence a z Velichovek, kteří odčerpávali vodu, odklízeli větve, bahno a vyčistili komunikaci, jedna osoba byla z preventivních důvodů evakuována. V dopoledních hodinách se na místo zásahu dostavili profesionální hasiči z Hradce Králové se speciálním vysavačem, kterým pomáhají odstranit vodu ze zaplavených domů. 

Pracovníci Technických služeb města Dvora Králové nad Labem dopravili do obce kontejnery, do nichž mohou občané vyhazovat vodou poškozený materiál a majetek.  
Dopoledne byl stupeň povodňové aktivity snížen na 2. SPA – pohotovost. Na odstranění následků noční průtrže na místě od ranních hodin kromě místostarosty obce Petra Krejčího dohlíží Zdeněk Šedivka, velitel královédvorské hasičské stanice, v Dubenci je od rána člen povodňové komise ORP Dvůr Králové nad Labem Pavel Lev, přijeli také zástupci Povodí Labe a dopoledne byl v obci přítomen i Jan Jarolím, starosta Dvora Králové nad Labem. 
Vzhledem k tomu, že některé mostky přes potok ucpalo naplavené bahno, dřevo a tráva, místostarosta obce Petr Krejčí jednal s majitelem královédvorské Stavební firmy Pavel Bořek, která v Dubenci rekonstruuje chodníky, o využití firemních pracovních prostředků k vyčištění a zprůchodnění mostků.

Libotov

Velká voda způsobila škodu i v obci nad Dubencem. Jak nám sdělil starost obce Libotov Filip Kraus, voda z přívalového deště po silnici natekla spolu s bahnem do místní školky a jednoho domu. S odstraněním následků pomáhali místní dobrovolní hasiči. 

Dvůr Králové n. L.

V ulici 5. května ve Dvoře Králové hasiči po půlnoci vyčistili kanálové vpusti, aby nedocházelo k jejich ucpání a hromadění vody v ulicích města.

Trutnovsko

Dle zprávy Hasičského sboru Královéhradeckého kraje na území Trutnovska zasahovali během noci hasiči z Trutnova, Dvora Králové nad Labem, Svobody na Úpou a Úpice. V Petříkovické ulici v Poříčí hasiči z Trutnova a Úpice odstranili větší množství vody z prostor průmyslové haly, odčerpávali sklep a výtahovou šachtu a za pomocí stěrek zbývající vodu nahrnuli do kanalizace. Na místě zasahovali od půlnoci asi do třetí hodiny ranní.
V Janských Lázních a Poříčí hasiči rozřezali a odstranili stromy spadlé vlivem větru a deště.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS KHK, mudk.cz, fcb obce Libotov

Foto: Pavel Lev (Dubenec), Filip Kraus (Libotov)
Královéhradecký kraj


 

Související články
Velká voda v Jaroměři a okolí - velká fotogalerie Marcela Runštuka
Kraj pomůže hasičům v Dubenci, poskytne jim finanční dar
Noční bouřka zažehla na Hradecku roubenku. Jak se před bleskem chránit?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3895x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
29.11.2019 20:00 - 29.11.2019 22:00
NA STOJÁKA
30.11.2019 14:00 - 30.11.2019 18:30
Mikulášská besídka
1.12.2019 14:30 - 1.12.2019 18:30
ADVENTNÍ NEDĚLE V DUBENCI
7.12.2019 20:00 - 8.11.2019 23:00
AC / DC tribute
4.01.2020 09:30 - 4.01.2020 15:30
Active sport Zaloňovská desítka 2020