Vyhledej
Jaroměřsko > Doprava > jízdní řády

České dráhy omezují dočasně nabídku dálkových vlaků

Redakce / 15.10.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Na základě aktuálních vládních opatření České dráhy upraví od 19. října 2020 nabídku dálkových vlaků mimo dopravní špičku a v okrajových časech. Týká se to i provozu linky z Prahy do Hradce Králové.
 
Konkrétně se jedná o linku R 10 Praha – Hradec Králové – Trutnov/Letohrad, kdy na této lince nepojedou od 19. října tři páry rychlíků zvaných Hradečan mezi Prahou a Hradcem Králové. Ve směru z Prahy půjde o odpolední vlaky R 947, 949 a 951 (odjezdy z Prahy hl.n. ve 13:11, 17:11 a 19:11), v opačném směru pak o vlaky R 948, 944 a 942 (odjezdy z Hradce Králové hl.n. v 9:08, 15:08 a 17:08).

V koordinaci s ministerstvem dopravy, které tyto spoje objednává, bude od 19. října do odvolání mírně omezen provoz i na dalších linkách z Prahy: nejen do Hradce Králové, ale i Brna, Českých Budějovic a Děčína, dále v úsecích Kolín – Ústí nad Labem, České Budějovice – Jihlava – Brno a Ostrava – Čadca. 

Jak České dráhy ve své tiskové zprávě uvádějí, i přes tato omezení bude dle aktuální poptávky nadále na všech linkách zajištěna dostatečná nabídka vlaků.

Kompletní seznam jednotlivých linek naleznete na odkaze https://www.cd.cz/info/aktuality/-34450/

Současně se doporučuje, aby k nákupu jízdenek využívali cestující přednostně on-line prodejní kanály (e-shop nebo aplikaci Můj vlak) a v případě nákupu jízdenek u pokladen ve stanicích upřednostňovali bezhotovostní platby.

Od 1. září znovu platí povinnost používat ve vlacích a v dalších prostředcích veřejné dopravy ochranné prostředky dýchacích cest (respirátory, roušky, ústenky, šátky, šály nebo jiné prostředky bránící šíření kapének). 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: České dráhy


 

Související články
Vlaky společnosti ARRIVA nahradí na lince R 14 (Pardubice - Liberec) České dráhy
Veřejná doprava v kraji najede opět na prázdninový režim (19. října -1. listopadu 2020)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 529x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět