Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Co se děje > trhy

Kuks má první víkendové vánoční trhy za sebou. Většina vánočních akcí se v regionu však koná až v prosinci.

Redakce / 21.11.2017, Jaroměřsko
Letos hostí obec Kuks opět tradiční Vánoční trhy - a to po dva víkendy - 18. a 19. listopadu a 25. a 26. listopadu 2017. Hned první sobotu, 18. listopadu, kdy mlha byla tak hustá, že by se dala krájet, přešlo přes nově rekonstruovaný most přes Labe mezi obcí Kuks a hospitalem 8000 návštěvníků. Nedělní počasí bylo dopoledne pro prodejce i návštěvníky již příjemnější. Z tohoto téměř slunečného času pocházejí také snímky ve fotogalerii. Výborným řešením dopravy do Kuksu se ukázalo vlakové spojení, kdy po celý víkend v Kuksu stavěly nejen osobní vlaky, ale také rychlíky.
 

FOTOGALERIE - Kuks vánoční trhy listopad 2017

Sobotní Vánoční trhy v Kuksu znamenaly opět dopravní komplikace nejen v obci, ale i napojující se silnice a parkoviště. Jednou z možností, jak se do Kuksu během konání trhů dostat, je přitom také vlakové spojení, kdy v Kuksu stavěly výjimečně i rychlíkové spoje. Vstupné na trhy v Kuksu činí 30 Kč pro dospělého, 20 Kč pro děti.

Na Jaroměřsku a v blízkém okolí jsou to vůbec první letos konané vánoční trhy. Ostatní vánoční akce se většinou konají až v prosinci. Výjimkou je ve vybraných obcích rozsvěcení vánočního stromu již v v sobotu 25. nebo neděli 26. listopadu i přesto, že adventní neděle je až 3. prosince. Touto výjimkou je i sousední Dvůr Králové, kdy je rozsvěcení vánočního stromu s malým ohňostrojem naplánováno na neděli 26. listopadu.

Město Jaroměř Vánoční trhy a rozsvícení vánočního stromku v neděli 3. prosince, což je první adventní neděle. Stromek se bude v Jaroměři rozsvěcet v 17:15.
Již v pátek 1. prosince 2017 se však konají v kulturním domě Černilov od 10 do 19 hodin adventní trhy Na programu bude kromě trhů i bohatý kulturní program, vystoupení folklorního souboru Barunka z České Skalice, vystoupení žáků ZŠ B. Němcové a vystoupí známá televizní a divadelní herečka Ivana Jirešová.
Adventní vánoční dílny pořádá Městské muzeum v Jaroměři  v sobotu 2. prosince. 

Adventní dílny letos podruhé pořádá 2.-3. prosince také královédvorská zoo, kde je nutné uhradit při vstupu do areálu zoo snížené jednotné vstupné 80 Kč. Vánoční zoo si mohou návštěvníci vychutnat od 16. prosince do 1. ledna 2017.


V Trutnově se konají adventní trhy v budově Uffo letos od 14. do 16. prosince 2017, vždy od 9 do 18 hod. (vstup zdarma).

Petra Horáčková, Kateřina Sekyrková


 

Související články
Swingové Vánoce 2017 v Hankově domě (11. prosince 2017)
V ZOO Dvůr Králové začala zimní sezona - zvířata se stěhují do zimovišť, chystají se vánoční akce

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 329x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí