Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Turistika > Areál Žireč

Již desátý ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou proběhl netradičně. Podívejte se na videa.

Redakce / 19.03.2021, Dvůr Králové nad Labem
MaRS – 24hodinový maraton s roztroušenou sklerózou proběhl netradičně v  domovech pacientů. Cílem MaRSu je motivovat nemocné roztroušenou sklerózou i veřejnost k aktivnímu přístupu k sobě samému, zdravému životnímu stylu a pravidelnému pohybu. 

FOTOGALERIE - Jubilejní 10. ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou proběhne netradičně

Podívejte se, jak nejen dnes, ale každý den cvičí v Domově svatého Josefa v Žirči, jediném lůžkovém zařízení v ČR specializovaném na komplexní péči o nemocné roztroušenou sklerózou.
Také si můžete poslechnout rozhovor s Mgr. Dominikem Melicharem, vedoucím Domova svJosefa, který vám přiblíží jak historii tohoto zařízení, tak plánované novinky a možnosti, jak je podpořit.V rámci akce MaRS - Maraton s roztroušenou sklerózou vyjádřujeme solidaritu a uznání všem lidem bojujícím proti roztroušené skleróze, která je závažným nervovým onemocněním a způsobuje postupné ochabování svalů. Propuká v produktivním věku (mezi 20. a 40. rokem života), přichází náhle (formou tzv. ataky, náhlého zhoršení nervových funkcí) a nelze ji vyléčit. Chorobný proces lze pouze zpomalit, právě například správným cvičením. 

V České republice trpí roztroušenou sklerozou více než 20 000 lidí. Všichni tito lidé běží svůj celoživotní maraton s roztroušenou sklerózou. Jeden ze způsobů, jak podpořit nemocné najdete také na www.domovenka.cz – podpora nemocným roztroušenou sklerózou v domácím prostředí.

Domov sv. Josefa v Žirči

Související články
Společně až na MaRS! (6. března 2020)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 513x