Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Areál Žireč

Bylinkobraní vol. 2 v Žirči: bylo to jako v pohádce!

Redakce / 22.09.2020, Žireč
Jako pohlazení po duši v téhle náročné době bylo nedělní Bylinkobraní v Žirči, které pořádal Domov sv. Josefa a Sociální podnik Pro-Charitu.
 

FOTOGALERIE - Bylinkobraní vol. 2 v Žirči - Bylo to jako v pohádce!

Akce na podporu dobré věci se většinou účastní dobří lidé s dobrým srdcem. A to bylo cítit v průběhu celého Bylinkobraní z návštěvníků, účinkujících, stánkařů i organizátorů. 

 V průběhu celého dne se bylinkovou zahradou a přilehlým parkem prošlo na 800 návštěvníků a i přes nutnost dodržovat anti-covidová opatření byla cítit nádherná atmosféra. Právě díky dodržování opatření mohli totiž Bylinkobraní zažít i lidé s roztroušenou sklerózou, kteří mají v areálu svůj domov.

Když jsem zjistila, že musíme mít v průběhu akce roušky, měla jsem chuť se otočit a jet domů. Chtěla jsem se však dozvědět o bylinkách pro mé bolavé nohy, tak jsem to překonala a stálo to za to! Ukázky řemesel – něco unikátního! Občerstvení u stánků – skvělé! Poseděla jsem si na lavičce v bylinkové zahradě a vyslechla přepychovou praktickou přednášku o tinkturách a nálevech z bylin. Naučila jsem se rozeznat plicník lékařský a kostival. Lístky kostivalu jsem si přiložila na bolavé noženky a z kořenu si teď už připravuji léčivou mast. Bylo to jako v pohádce! Chci vám moc poděkovat!“, napsala po skončení akce jedna z návštěvnic.

Veliký ohlas měly přednášky Moniky Golasovské, zakladatelky Bylinkové školy Praha, která prozradila, jak využít sílu bylinek pozdního léta, poznat kořeny, plody a jak vytvořit elixír na imunitu

Vedoucí Bylinkové zahrady, pan Jan Lonc, ukázal návštěvníkům, jak si osázet bylinkové truhlíky, a předal mnoho tipů na pěstování bylin v zahradách. V zámeckém parku jsme viděli a vyzkoušeli mnohá řemesla z dob minulých, která stále přežívají především díky podobným akcím. 

Srdeční záležitostí byl poslech rockových balad známého hudebníka a skladatele Romana Dragouna, které si návštěvníci vychutnali za vůně ještě stále kvetoucích bylin a bzukotu včel a čmeláků. Příjemnou náladu sluncem prozářené bylinkové zahrady podtrhlo také hudební vystoupení folkového dua z Jaroměře - 2JAJA. Závěr akce patřil šansonovému seskupení 6 NaChodníku, které na nádvoří u kašny vytvořilo neopakovatelnou atmosféru.

Návštěvníci spojili příjemné s užitečným. Veškerý výtěžek z celé akce totiž putoval na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou, konkrétně na vybudování online poradny pro takto nemocné z celé České republiky. 
K jejich dobročinnosti se může přidat každý z nás a podpořit dnes již více než 20 000 nemocných roztroušenou sklerózou v naší zemi. Lze tak učinit přes webové stránky www.domovsvatehojosefa.cz

Akci finančně podpořil Královéhradecký kraj a město Dvůr Králové nad Labem. 
Mediální podporu zajistil Český rozhlas Hradec Králové a portál Fler.

Kateřina Fürbacherová
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 689x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online