Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Turistika

Kuks bodoval na mezinárodním festivalu s cestovatelskou tématikou: získal hlavní cenu za spot i web

Redakce / 13.10.2017, Kuks
Barokní areál Kuks si odvezl z 50. ročníku mezinárodního festivalu Tourfilm a národní sekce soutěže TourRegionFilm v Karlových Varech hned dvě ceny: hlavní cenu za snímek Zkus Kuks v kategorii propagačních spotů do 10 minut a ocenění pro stejnojmenný turistický web ZKUSKUKS.cz.
 

Ceny získala konkrétně destinační a rozvojová společnost Revitalizace KUKS, o. p. s, která propagační spot Zkus Kuks i stejnojmenný web zadávala a stará se o propagaci barokního areálu. Ten byl slavnostně otevřen po nákladné rekonstrukci (440 mil. Kč) na konci března 2015. Tuto obecně prospěšnou společnost založili obec Kuks a Královéhradecký kraj v roce 2011. 

Není to poprvé, kdy Kuks získal na tomto festivalu ocenění. Zvláštní cenu poroty za reklamní spot si zástupci Revitalizace KUKS o. p. s. z Karlových Varů odváželi i v roce 2012.

Vítězný promo spot do deseti minut “Zkus Kuks” pochází z dílny režiséra Petra Kašpara (produkce Revitalizace KUKS o. p. s.). Tvůrce inspiroval hlavní slogan – zkus Kuks. Snímek totiž není založen pouze na záběrech monumentální architektury, ale inspiruje diváka k různým netradičním způsobům, jakými může prožít den v Kuksu. Jednou jako cyklista, podruhé jako vodák na Labi, jindy obdivovatel umění, aktivní sportovec, gurmet, nebo milovník vína a poklidně plynoucího času. Tříminutový spot tak představuje barokní areál jako místo, do kterého se stojí za to vracet a zažít zde pokaždé něco jiného.

Festival TourRegionFilm je národní sekcí festivalu Tourfilm. Každoročně oceňuje české propagační filmy, spoty, televizní a online programy, webové stránky a mobilní aplikace zaměřené na propagaci turistického potenciálu regionů České Republiky. Pořadatelem festivalu je Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism.

Do celé soutěže festivalu, včetně té mezinárodní, se letos přihlásilo 368 soutěžních snímků. V soutěži bylo zastoupeno celkem 45 zemí. Mimo Českou republiku byly snímky z Portugalska, Španělska, Turecka, Německa, Chorvatska či Slovenska. Do soutěže se však přihlásilo i několik "exotičtějších" zemí, jako je např. Bangladéš, Ghana, Indonésie, Filipíny či Mexiko.

V mezinárodní soutěži se objevily i nové kategorie, odpovídající současným technologickým možnostem jako je amatérský krátký film nebo “vlog”; webové stránky a mobilní aplikace.

„Z obou cen pro Kuks mám upřímnou radost. Královéhradecký kraj mnoho let pomáhá rozvoji cestovního ruchu v Kuksu prostřednictvím destinační společnosti Revitalizace KUKS o. p. s. Jsem rád, že se podpora zúročila. Kuks je dnes nejnavštěvovanější státní památkou našeho kraje a navíc sbírá řadu ocenění v soutěžích,” řekl Pavel Hečko, radní Královéhradeckéhokraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: Revitalizace Kuks, o.p.s., www.tour-film.cz 

Související články
Europoslanec jednal v Bruselu o zařazení Kuksu na seznam UNESCO
Barokní areál Kuks získal další cennou trofej: prestižní evropskou cenu Europa Nostra 2017

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 462x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
11.08.2018 - Od dnešního dne je již opět otevřena a zprůjezdněna železniční stanice Jaroměř. Je tak konec výlukám!

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí