Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Turistika > koupaliště

Lanžovská lávka se koná 29. července. Koupání je v kempu zachováno, ale bez hygieny

Redakce, / 3.07.2017, Lanžov
Lanžovský kemp tvoří spolu s koupalištěm a sportovišti ideální místo na prázdninový denní i vícedenní pobyt. Ačkoliv letos nebude voda kontrolována hygienou jako v předchozích letech, obec se i tak snaží dělat vše proto, aby voda byla čistá. A tradiční Lanžovská lávka se těší v sobotu 29. července 2017 na soutěžící i diváky.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště Lanžov

"Malý bazén je momentálně uzavřen z důvodu netěsnění betonové vpusti. Z velkého bazénu uniká velké množství vody, je třeba zajistit stavidlo a netěsnosti v nádrži. Poslední dobou je v potoce, který je jediným zdrojem vody pro koupaliště, nedostatek vody," vyjmenovává starostky obce Alena Skořepová důvody, proč letos není voda kontrolována lidmi z krajské hygienické stanice.

Seznam koupališť, vodních ploch a nádrží, které jsou pod kontrolou krajské hygieny, najdete zde. Na našem portále je seznam koupališť v regionu i s recenzemi ve speciální rubrice - Turistika/koupaliště.

"Voda nebude sledována laboratoří, ale budeme dělat vše pro to, aby byla čistá, s možností osprchování po koupání. Určitě bych byla ráda, aby nadále jezdili lidé do kempu i s ohledem na omezení a zůstali nám nadále věrni," ujišťuje návštěvníky starostka.


Koupání zdarma

Možnost koupání bude zachována, jen nebudou letos prováděny laboratorní vzorky nezávadnosti vody jako v předchozích letech. Z tohoto důvodu nebude vybíráno vstupné na koupání a návštěvníci jsou upozorněni na stav, že voda v nádrži není sledována a je třeba se po koupání osprchovat. Tento stav je dočasný a budeme dělat vše pro to, aby odstranění nedostatků bylo zajištěno co nejdříve. Bohužel některé nezbytné úpravy nelze provést za provozu a proto celková úprava proběhne po ukončení sezony.

Ubytování a občerstvení v kiosku je zajištěno do konce září. 

Pronájem sportovišť

Dále trvá možnost sportovního vyžití na tenisovém kurtu, volejbalovém hřišti, fitness i herních prvcích bez omezení po celou sezonu. Provoz tenisového  kurtu zajišťuje pan J. Seifrt (tel.:731 139 028).

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Zpravodaj mikroregionu Hustířanka 

 

Související články
Provozovatelé koupališť vnímají sezonu jako průměrnou. Tyršovo koupaliště ve Dvoře letos přišlo o rodiny s dětmi

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 849x
 
 
 
Zpět
23.04.2018 - Dnes máte možnost sledovat přímý přenos zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
12.03.2018 - Dnes v 19 hod. bude v Jaroměři na náměstí u kostela sv. Mikuláše demonstrace proti Andreji Babišovi. Každý může přijít vyjádřit svůj názor, vlajky a transparenty s sebou.
12.03.2018 - Náchodská nemocnice zrušila zákaz návštěv
09.02.2018 - Oblastní nemocnice Náchod a.s. vydala dnes odpoledne plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů, a to ve všech nemocnicích ONN a.s. a na všech jejích odděleních. Stejný zákaz platí nemocnici Náchod, ale také Rychnov nad Kněžnou, Broumov, Jaroměř a Nové město nad Metují.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí