Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Novinky emailem
Jaroměřsko > Turistika > koupaliště

Děti by si měly začít žívat brouzdaliště na Tyršově koupališti v průběhu července

Redakce / 26.06.2017, Dvůr Králové nad Labem
Letní červnové počasí láká lidi k vodě. Tyršovo koupaliště však stále ještě nenabízí zázemí lidem s nejmenšími dětmi. Letos se otevřelo koupaliště bez služeb brouzdaliště, vedle kterého se nachází i dětské hřiště. Právě „delfínek”, jak se mu říká podle vodní atrakce uprostřed bazénku, totiž prochází rekonstrukcí.
 

FOTOGALERIE - Tyršovo koupaliště v červnu 2017

Ačkoliv to vypadá, že se tam nyní stavební práce zastavily, prochází stavba vlastně nejdůležitější etapou: vysycháním betonu a také jeho zráním. Tato doba trvá dle klimatických podmínek až 28 dní. Beton tvoří dno bazénu a jeho přelivové žlábky, na které bude nanesena speciální hmota tvořící finální povrch. 

„Sluníčko nám při vysychání betonu na jednu stranu pomáhá, ale vysoké teploty už si také žádají jistá opatření, beton se musí zkrápět, aby nedošlo k jeho rozpraskání,” popisuje stav z minulého týdne Ctirad Pokorný, vedoucí odboru RISM. „Příští týden se na vybetonované brouzdaliště přijede podívat firma, která bude nanášet finální povrch. Dle stavu betonu a zejména jeho vlhkosti se rozhodne o dalším postupu. Po dokončení stavebních prací ještě proběhnou nezbytné kontrolní zkoušky a instalace atrakcí,” přibližuje zatím nepřesný termín otevření brouzdaliště. 

Dobrou zprávou je, že samotný delfínek bude opět po letech ostřikován vodou, jak tomu bylo kdysi, a osvěžovat tím děti v bazénu. Zároveň již čeká v areálu na umístění a zprovoznění také malá klouzačka a vodní deštník. I když si tedy děti letos musí zpočátku brouzdaliště na koupališti odříct, samotné prázdniny už by měly být pro ně v tomto nádherném areálu veselejší. 

Vedle rekonstrukce defínka došlo k položení umělého trávníku na střechu - terasu sociálního zázemí brouzdaliště. Kdo si tedy užíval pobyt právě na této terase, tomu se od letoška dostalo pohodlí. 

Celý areál je letos provozován za stejných podmínek jako v předchozích letech. K zapůjčení zdarma jsou sportovní potřeby na ping-pong, volejbalový i basketbalový míč či golfové hole. Vstupné, cena za kabinku i permanentky jsou beze změn. 

Stravování je opět doménou provozovatele America Clubu - pana Janáka. K dostání je klasická nabídka smažených jídel, teplých i studených nápojů i mražených dobrot včetně kopečkové zmrzliny. Hojně je na koupališti využíván prostor pro odklad kol. 

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Tyršovo koupaliště letos otvírá se zpožděním, do bazénu se letos skočí v úterý 6. června

 
Vaše komentáře
stále stejnéAnděl, 27.06.2017 10:32, Reagovat
Myslim si, že neni chyba v těch, co opravu provádějí, ale ve dvorských občanech, kteří ve volbách dali hlas "těm správným", kteří to přece zařídí. Vzpomeňte na jejich vysledky až půjdete znovu volit.
Re: stále stejnéJosef, 30.06.2017 00:52, Reagovat
ANO dnes může volit jen negramot a blázen. Přesně tak, vzpomeňte na jejich výsledky až půjdete volit !!!
Dětirodič, 27.06.2017 08:28, Reagovat
"Děkuji moc" vedení radnice za to, jak se vykašlali na opravu brouzdaliště (ANO, skutečně makáme). Slibovali dokončení 15.6., máme konec měsíce a stále nic. Pro děti není přístupné ani hřiště a vstupné je i přesto stále stejné. To vše bez vysvětlení a bez omluvy. Co pěkného pro nás na léto ještě připravují?

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 1679x
 
 
 
Zpět