Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Turistika

Autokemp Bučnice v Teplicích nad Metují

Redakce / 11.08.2017
Obyvatelé našeho kraje jezdí do skal většinou na jednodenní výlety. Málokdo se ubytuje na delší dobu. A přitom Broumovský výběžek nabízí tolik atraktivních cílů! Chcete-li je poznat, vyzkoušejte autokemp Bučnice. Leží v údolí řeky Metuje přímo v srdci Adršpašsko-teplických skal. Ideální tip třeba i na podzimní dovolenou. Vychutnejte si klid a pohodu ve skalách, nebo si nechte od prpvozovatelů doporučit další atraktivní cíle v okolí.
 

Zajímalo nás tedy, co vše kemp návštěvníkům nabízí. Prozradila nám to provozovatelka Gabriela Blahnová. 

„Nabízíme ubytování v 17 čtyřlůžkových chatkách s lůžkovinami, 6 nově vybudovaných čtyřlůžkových chatek s lůžkovinami, 17 čtyřlůžkových chatek bez lůžkovin – nutno mít vlastní spacák, 3 pětilůžkové chatky s lůžkovinami“ 

Autokemp dále nabízí ubytování v 7 šestilůžkových pokojích přímo v hlavní budově.

Rozloha areálu je 4 ha, je tu tedy velká stanová plocha, která pojme 120 stanů a 20 karavanů s možností elektrické přípojky. U chatek, stanů a karavanů lze parkovat osobní vozidla.

O zábavu těch nejmenších je tu postaráno. K dispozici jsou houpačky, pískoviště a trampolína. V recepci je možnost si zapůjčit DVD (převážně dětské), stolní společenské hry, knihy, míče, nebo drobné sportovní vybavení na badminton.

V prostorách areálu v hlavní budově je společná kuchyň, která je plně vybavena nádobím, elektrickými vařiči, ledničkami, nápojovým automatem, mikrovlnnou troubou a dostatečnou kapacitou stolů k posezení. Vstřícný personál Vám s úsměvem rád uvaří kávu či čaj.

Potřebné suroviny si sebou vozit nemusíte, lze si je zakoupit v kiosku s občerstvením. Nabízejí široký sortiment potravin. Lze si také objednat čerstvé pečivo na následující den.

Pokud si návštěvníci zrovna nechtějí připravit své vlastní jídlo, mohou si zajít ke vstupu do Teplických skal (cca 200 m), kde je na výběr z několika restaurací. Na recepci, která zároveň slouží jako infocentrum, Vám ochotně poradí, kde si nejlépe pochutnáte.

V kempu je celkem 6 velkých ohnišť s posezením, kde je možnost si udělat táborák a upéct buřty. Uklidňující praskání dřeva, plápolání plamenů ohně a poklidná příroda okolo jsou velkým lákadlem.

Ideální poloha kempu umožňuje podnikat zajímavé výlety po okolí. Na své si tu příjde každý, ať už rodiny s dětmi, rybáři, nebo turisté a cyklisté. Pro ty je tu velmi rozvětvená síť cyklotras, jedna taková vede přímo podél kempu.

Okolí nabízí nepřeberné množství přírodních krás, zajímavých míst, historických, či kulturních památek. Mezi největšími lákadly v horkých prázdninových dnech „jasně vedou“ Teplické skály a Adršpach. Možnost koupání je na přírodním koupališti v Teplicích.  Dále stojí za to vidět broumovský klášter, Olivětínský pivovar, stolovou horu Ostaš v Polici nad Metují a mnoho dalšího.

A pokud jste na těchto místech už byli, nevadí. Na recepci Vám rádi sestaví Váš výletový program třeba i na celý termín pobytu. Doporučí Vám místa, která ještě neznáte. Zajistí Vám kurz skalního lezení, nebo vyjížďku na koních.

Pokud tedy chcete strávit svůj volný čas v romantické přírodě, není nad čím váhat. Do Teplic nad Metují se dostanete autem, nebo je sem skvělé vlakové spojení. Poblíž kempu je i vlaková zastávka "Teplice – skály".

FOTOGALERIE - Autokemp Bučnice v Teplicích nad Metují

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 247x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
11.08.2018 - Od dnešního dne je již opět otevřena a zprůjezdněna železniční stanice Jaroměř. Je tak konec výlukám!

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí