Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport > ostatní sporty

TAXIS GLADIATOR RACE: Do Pardubic míří česká běžecká špička i závodníci ze zahraničí a vše bude pod dohledem kamer České televize

Redakce / 1.12.2017
Už jen pár hodin zbývá do startu unikátního projektu na pardubickém závodišti – extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. Na dráhu, kde se druhou říjnovou neděli běhá nejtěžší a nejstarší dostih kontinentální Evropy Velká pardubická, vyběhnou téměř dva tisíce závodníků. Chtějí překonat nejen nejznámější překážky z legendárního dostihu, ale i sami sebe. Přihlásit se k závodu můžete nyní i na místě!
 

První ročník, ve kterém se spojil už osvědčený seriál závodů Gladiator Race s dostihovou legendou, se poběží 1. a 2. prosince. Po nočním a dětském závodu v sobotu 2. prosince odstartuje hlavní závod na 6 900 metrů. „Registrovala se do něj domácí běžecká špička včetně mistra České republiky v překážkovém běhu Tomáše Tvrdíka. Závod s mezinárodní účastí si nenechá ujít ani maďarský elitní běžec Adam Tóth. Do Pardubic míří i závodníci z dalších zemí, třeba z Polska nebo Slovenska,“ prozrazuje Pavel Cibulka, ředitel závodu.

Velkou pardubickou si letos podruhé dají i hvězdy dostihového sportu, tentokrát ovšem bez koní. Ve čtyřčlenném týmu rozhodně nebude chybět vítěz letošního ročníku Velké pardubické Jan Kratochvíl, spolu s ním se na trať vydají překážkový šampion roku 2017 Marcel Novák a také druhý z tohoto šampionátu Sertash Ferhanov. Čtvrtým členem „žokejského“ týmu bude Patrik Boekhout.

TAXIS GLADIATOR RACE neunikne ani pozornosti televizních kamer. Česká televize jako hlavní mediální partner bude zajišťovat nejen celodenní sobotní stream závodů a přenos na velkoplošné obrazovce v areálu závodiště, ale také hned několik živých vstupů do vysílání ČT Sport. Připravuje i sestřih celého dne, který se na obrazovkách České televize objeví ještě v prosinci.

Dostihové závodiště ale nebude jen v hledáčku veřejnoprávní televize. Areál je monitorován bezpečnostními kamerami a městským monitorovacím systémem, své lidi budou mít na závodišti jak státní, tak městská policie. „Záleží nám na bezpečí závodníků a diváků, proto jsme se s Policií ČR a Městskou policií Pardubice domluvili na obdobných bezpečnostních opatřeních jako při dostizích. Naše security pak bude zajišťovat parkovací plochy a další bezpečný pohyb po závodišti,“ vysvětluje Martin Korba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s.

A pokud budou mít návštěvníci závodů chuť užít si i uniformy vojenské, bude pro ně připravena prezentace bojového vozidla Kajman. To s sebou do Pardubic přivezou chrudimští výsadkáři, kteří jako tým vyběhnou do dráhy TAXIS GLADIATOR RACE mezi prvními. 

Adrenalin si bude možné užít také díky jednomu z generálních partnerů – NISSAN AUTO IN, který připravuje projížďky v novém modelu vozu Nissan Navara, a to pro něj v ideálních podmínkách – v oranici pardubického závodiště. Doprovodný program zajistí také další z generálních partnerů – pardubická společnost Foxconn.

Páteční závod NIGHT TAXIS GLADIATOR RACE startuje v 18:30 hodin, v sobotu v 9:30 hodin se do dráhy vydají děti a v 11:00 hodin odstartuje hlavní závod. Vyhlášení výsledků je plánováno na 15:30 hodin.

Závod TAXIS GLADIATOR RACE je společným projektem Dostihového spolku a.s. a organizace Sportvisio, z.s. za podpory statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

 

Související články
Gladiátoři se utkají v pevnosti Josefov v závodě Inov-8 GLADIATOR RACE
Po úspěchu Gladiator race v pevnosti Josefov přicházejí organizátoři se zimní variantou tohoto sportovního klání bez hranic!
Zimního Gladiator race v Josefově se zúčastnila i dvojnásobná mistryně světa Zuzana Kocumová

 
Vaše komentáře
2.12.2017 12:19, Reagovat
ČT Sport - vstupy v 9, 12. 13.55 a 21,50 souhrn. Dál v 7.12 v 16.50, 20min. reportáž

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 499x
 
 
 
Zpět
24.11.2017 - Na dnešní ustavující schůzi Poslanecké sněmovny se Jiří Hlavatý zřekl svého mandátu poslance. Spolu s ním se ho také zřekl hejtman libereckého kraje Martin Půta a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová .
23.11.2017 - NÁLEDÍ - včerejší večerní mlha zmrzla. Chodci - našlapujte opatrně, řidiči - jezděte pomalu.
20.11.2017 - Na obchvatu Hořic došlo dnes ráno k nehodě 6 osobních aut a kamionu. Na Hradubické jsou dnes ráno hlášeny hned 3 dopravní nehody v rozmezí 2 hodin. Jezděte opatrně!

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí