Vyhledej
Jaroměřsko > Sport > florbal

Jaroměřští florbalisté jsou jednu výhru od postupu do finále!

Redakce, / 23.03.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
O víkendu 17. a 18. března se v Jaroměři odehráli první dva zápasy semifinále Play-off Národní ligy - skupiny západ. My jsme postoupili po sérii 3:0 proti ASK Orka Čelákovice a náš soupeř, TJ Sokol Mukařov, zvítězil v poměru 3:1 proti Panthers Praha. Mukařov skončil po základní části na páté příčce, ale minulou sezonu byl schopný celé Play-off vyhrát i z pozice osmé, bylo tedy jasné, že nepůjde o jednoduchou sérii.

FOTOGALERIE - Florbalisté jsou jednu výhru od postupu do finále!

TJ Sokol Jaroměř - TJ Sokol Mukařov 7:6pn (1:1; 2:1; 3:4; 0:0; 1:0)

To se potvrdilo hned v prvním utkání, které mělo od začátku parametry Play-off na hřišti i v hledišti. Na branku se však čekalo až do čtvrnácté minuty, když jsme ve vlastní přesilovce inkasovali přičiněním Petra Kašpara. V té samé početní výhodě ale naštěstí stihl vyrovnat Petr Hofman. I přes další dvě naše oslabení se v první části skóre neměnilo.

Změna přišla až ve druhé třetině, kdy jsme se poprvé dostali do vedení a to postupně hned 3:1 góly Tomáše Černého a Kuby Kopeckého. Během půl minuty však hostující Karel Svatoš korigoval na rozdíl jediného gólu cca dvě minuty před koncem části.

No a na začátku té třetí bylo opět srovnáno, když se trefil Karel sláma - 3:3. Před polovinou třetiny padli během cca minuty hned tři branky, nejprve nás dostal do vedení 4:3 Kuba Kopecký, soupeř však bleskurychle otočil na 4:5 zásluhou Tomáše Vaculíka a Waltera Schuberta. Za další dvě minutky to už bylo 4:6, když se trefil Karel Svatoš. Mukařovská Traverza byla tou dobou samozřejmě na koni a domácí dále tlačila, my jsme však odolávali a postupně vystrkovali růžky. Čas však docházel. Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby jsme dostali příležitost minutové hry pět na tři a Kuby Kopecký nám vliv završením svého hattricku novou krev do žil - 5:6. Příležitost k vyrovnání se však tenčila. Nebylo tedy na co čekat a musel se zkusit risk při power-play. Ten však tentokrát přinesl zisk díky skvělé spolupráci Dominika Emlara a skórujícího Petra Hofmana.

Šlo se tedy do prodloužení, ve kterém jsme přečkali nepříjemné oslabení, ale gól nevstřelil ani jeden z celků a tak došlo na nájezdy. V těch měl rozhodující slovo náš Tomáš Černý a první vítěztví bylo naše!
Hattrickem se na výhře podílel Kuba Kopecký, gól a k tomu tři asistence přidal Petr Hofman!

Komentář domácího trenéra Martina Klapky: "Díky našim individuálním chybám jsme si málem nechali utéct zápas, avšak díky nasazení v závěru jsme ho překlopili na naši stranu. Zítra musíme makat naplno jako dnes. Děkujeme divákům za podporu!"

Komentář hostujícího trenéra Marka Chlumského: "Tak jak bylo předpokládáno, tak série bude velmi vyrovnaná a budou rozhodovat maličkosti. Zítra nás čeká další utkání, my se na něj těšíme! Děkujeme divákům a soupeřům!"

branky: 14. Petr Hofman, 27. Tomáš Černý, 36. Jakub Kopecký, 48. Jakub Kopecký, 57. Jakub Kopecký, 60. Dominik Emlar, N Tomáš Černý - 14. Petr Kašpar, 39. Karel Svatoš, 42. Tomáš Sláma, 49. Tomáš Vaculík, 49. Walter Schubert, 51. Karel Svatoš; rozhodčí: Jan Knap - Martin Kněžík; vyloučení: 4:4; využití: 2:0; diváků: 164; zásahy brankářů: Lukáš Flégl 21 - Karel Mrkos 28

TJ Sokol Jaroměř - TJ Sokol Mukařov 9:3 (1:1; 2:1; 6:1)

Druhé utkání se dlouho vyvíjelo podobně jako to předchozí den. První trefu si opět připsali v polovině úvodní části hosté, když se rychlou střelou zápěstím trefil Tomáš Vaculík. Srovnání ale přišla za čtyři minuty z florbalky Honzy Školy. A to bylo i přes naší přesilovku, která se přelila do druhé třetiny, opět vše.

Poprvé nás do vedení dostal z počátku prostřední části Petr Hofman, ale za několik minut bylo srovnáno díky pěknému usměrnění míčku Adama Vejrycha za svým tělem. Do šaten se šlo s naším vedením 3:2, díky gólu Tomáše Hejzlara z 33. minuty, ač potom přišlo naše oslabení.

Po dvou a půl minutách třetí části ale bylo srovnáno na 3:3 díky mukařovského Ondřeje Kaláta a vypadalo to, že se bude odehrávat stejný scénář jako v neděli. Nebylo tomu tak. Ve 47. minutě vsítil branku na 4:3 Tomáš Hejzlar a hosté měli necelé dvě minuty na to šanci vyrovnat z nařízeného trestného střílení. K tomu však nedošlo ze hry jsme začali mít více my. Z toho vyplynulo postupné zvýšení na 6:3 díky Kubovi Kopeckému a Petru Hofmanovi. Něco přes čtyři minuty před koncem třetí třetiny zkoušel hrou v šesti dotáhnout zápas alespoň do prodloužení Mukařov. Tato snaha však vyústila v dvě branky našeho Petra Hofmana a o zápase bylo rozhodnuto! Na konečných 9:3 poté ještě při vlastním oslabení navýšil 9:3! Průběh ale nebyl tak jednoduchý, jak by se dle skóre mohlo zdát.
Čtyři góly si připsal Petr Hofman, mezi jehož zásahy se počítají obě naše trefy, když soupeř za stavu 6:3 hrál power-play. Pěti body za branku a čtyři asistence se zaskvěl Kuba Kopecký.

Komentář trenéra domácích Martina Klapky: "Ač skóre vypadá děsivě, celý zápas byl velice těžký a tvrdý. Na rozdíl od včerejšího zápasu jsme se vyvarovali větších chyb a zápas jsme trpělivě dotáhli do vítězného konce. Děkuji soupeři za hru a velmi děkuji skvělým divákům, kteří nás hnali dopředu."

Komentář trenéra hostí Marka Chlumského: "Dnes se Traverza trápila v zakončení a díky tomu jednoznačně prohrála, protože na 3 vstřelené branky se nevyhrává. Nyní nás čeká za 2 týdny návrat do Jaroměře, kde zakončíme sérii. Děkujeme soupeři a fanouškům!"

branky: 15. Jan Škola, 23. Petr Hofman, 33. Tomáš Hejzlar, 47. Tomáš Hejzlar, 51. Jakub Kopecký, 54. Petr Hofman, 57. Petr Hofman, 59. Petr Hofman, 59. Michal Nožička - 11. Tomáš Vaculík, 26. Adam Vejrych, 43. Ondřej Kalát; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 146; zásahy brankářů: Jiří Veinfurter 30 - Karel Mrkos 23

Nyní tak s vedením 2:0 vyrážíme na horkou půdu do Prahy, kde máme dva mečboly. Proti Orce se nám podařilo využít hned ten první a doufáme, že tak tomu bude opět. Již tradičně vypravujeme společný autobus, kterým mohou jet na zápas(y) fanoušci společně s hráči, protiže jsme naším podporovatelům vděční za dlouhodobou podporu a víme, že i v nich je naše síla! První utkání začíná v sobotu 24. 3. ve 20:00 v hale na Děkance (Děkanská vinice 987/5) a pokud by to "necinklo", tak druhé v neděli 25. 3. v hale při ZŠ v Kunraticích (Předškolní 420), kde by souboj začal v 16:00.