Vyhledej
Jaroměřsko > Sport > florbal

Florbalisté postoupili do semifinále Play-off Národní ligy!

Redakce / 15.03.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
A máme tu report z posledního účinkování jaroměřského A týmu ve čtvrtfinálové sérii s Orkou Čelákovice. Všechny zápasy s tímto soupeřem, jak v základní části, tak v play-off, byly nesmírně vyrovnané partie a nebylo tomu jinak ani v poslední bitvě v Praze.

FOTOGALERIE - Florbalisté postoupili do semifinále Play-off Národní ligy!

Zápas začal velice opatrně, obě strany si byly vědomy důležitosti zápasu. Nikdo se dopředu příliš nehrnul a proto v první dvacetiminutovce padl pouze jeden gól, naštěstí do branky soupeře. Ve druhé třetině se hra otevřela, soupeř nechtěl na nic čekat a vydal se napadat naši rozehrávku. To sice sem tam udělalo problémy našim obráncům, ale na druhou stranu se objevovala volná okénka a možnosti pro prečíslení. Vznikla otevřenější hra, která diváky bavila o poznání více, než šachová partie z prvního dějství a k vidění bylo vidět hned 6 branek.
Stav po této třetině byl 2:4 pro kluky z východu Čech!
Třetí třetina už byla diametrálně odlišná než předchozí dvě, soupeř s dvoubrankovým mankem změnil taktiku a vytáhl celoplošný press, tlačil se dopředu a snažil se zápas i celou sérii ještě zdramatizovat. Dvě branky na 2:6 z první půlky třetí třetiny soupeře neodradily a tlačil Jaroměř hlouběji a hlouběji do obrany, kupily se chyby a ubývaly fyzické síly! Během posledních 10-ti minut vstřelil soupeř 3 branky, ale ostatní šance obětavá obrana a výborně hrající jaroměřský gólman zneškodnili a mohli propuknout oslavy z výhry 5:6 a postupu mezi nejlepší 4 družstva v nejkratším možném čase. V další sérii přivítáme pražské kluky z Traverzy Mukařov, kteří si poradili s Panthers 3:1 na zápasy. Tato série bude opět vyrovnaná a dá se očekávat opravdu hodně branek. V základní části, během dvou zápasů mezi těmito soupeři, padlo 26 gólů.

Těšíme se na vás a v sobotu 17. 3. se uvidíme v hale ASVAJ u Gymnázia! Tam budeme hrát od 19:00.
Ve stejný čas by se mělo hrát i o den později, ale je ještě možná změna času, proto sledujte naše FB stránky a web nebo událost na fcb.

Online ze zápasu bude zde.

Komentář trenéra hostí Martina Klapky: "Velice těžké utkání hodné zápasu playoff, kdy domácí předvedli neskutečné nasazení v závěru zápasu, které jsem naštěstí odrazili. Děkuji soupeři a věrným fanouškům, kteří nás dnes doprovodili."

Komentář trenéra domácích Šimona Zmátla: "Vyrovnané utkání, ve kterém si Jaroměř v prvních dnou třetinách vybudovala dostatečný náskok, který se nám i přes velký nápor a množství šancí ve třetí třetině nepovedlo vyrovnat. Děkuji hráčům za maximální nasazení, soupeři za férový zápas a přejeme jim hodně štěstí v dalším kole."

ASK Orka Čelákovice - TJ Sokol Jaroměř 5:6
branky: 29. Václav Kramel, 39. Jakub Doutnáč, 50. Vojtěch Strnad, 51. Ondřej Špalek, 57. Václav Kramel - 16. Dominik Haž, 23. Tomáš Hejzlar, 37. Dominik Haž, 39. Petr Hofman, 43. Tomáš Černý, 49. Jakub Kopecký; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Lukáš Pezl ? - Jiří Veinfurter ?; po třetinách: 0:1, 2:3, 3:2